hyundai


.
Opublikowano: 2022-08-31

42. rocznica narodzin „Solidarności”Przedstawiciele Kopalni Soli „Wieliczka” uczcili 42. rocznicę porozumień sierpniowych. 31 sierpnia 1980 roku narodziła się „Solidarność”, a wraz z nią nie tylko nadzieja, ale też szansa na wolną Polskę.


Rocznicę upamiętnili w imieniu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.: Członek Zarządu Jarosław Malik, Dyrektor Tomasz Broniowski, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego Paweł Ulmaniec, Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka: Prezes Michał Roehlich, Kopalni Soli „Wieliczka” Wsparcie: Członek Zarządu Jan Ziobro oraz Dyrektorzy Marek Burda i Mariusz Kot. Kwiaty przy znajdującym się przy szybie św. Kingi pomniku złożyli Posłowie Urszula Rusecka i Rafał Bochenek, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz działających przy kopalni związków zawodowych z ich Przewodniczącymi na czele: Adamem Gawlikiem z „Solidarności” i Zdzisławem Dziobem z ZZGwP.

Pomnik przy szybie św. Kingi jest dziełem Stanisława Anioła. Piaskowcowy ostaniec przypomina o długiej bolesnej drodze do wolności. W sąsiedztwie szybu św. Kingi ustawiono go w roku 2010.

W sierpniowe przedpołudnie delegacje udały się również na wielickie Planty, pod zwieńczony Orłem obelisk wzniesiony ku czci wszystkich wieliczan poległych w walce o wolną Ojczyznę.


42. rocznica narodzin „Solidarności” - zobacz zdjęcia


   


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022