.


leroymerlin

Opublikowano: 2023-03-21

44 załogi zgłoszone do Memoriału Kuliga i Bublewicza 202310 Odcinków Specjalnych o łącznej długości prawie 35 kilometrów, ponad 105 kilometrów długości całego rajdu i 44 zgłoszone załogi. Tak przedstawia się tegoroczna edycja unikatowych zawodów, przypominających tragicznie zmarłych czołowych polskich kierowców rajdowych – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Na czele listy uczestników PLATINUM 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza znaleźli się ubiegłoroczny zwycięzcy, wicemistrzowie Europy z 2021, załoga ORLEN Team, Miko Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem. Pojadą, podobnie jak w zeszłym roku Skodą Fabią Rally 2 EVO.


Na liście zgłoszeń nie zabrakło nazwisk kierowców i pilotów, którzy wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzowskie w rajdach samochodowych, wyścigach górskich i rajdach historycznych. W Wieliczce pojawią się m.in. Sebastian Stec ( pilotowany przez Michała Sowę ( wyścigi górskie, Ford Fiesta) ), Waldemar Kluza (wyścigi górskie, pilot Adam Gładysz, Mitsubishi Lancer), który wygrał Memoriał w 2017, Michał Tochowicz z Piotrem Białowąsem ( Citroen C 3 Rally 2), Andrzej Szepieniec pilotowany przez Jarosława Zawadzkiego ( Mitsubishi Lancer). Ta ostatnia załoga stawała na memoriałowym podium dwukrotnie: w 2022 i 2019. W najmocniejszej klasie 3 rywalizować będzie aż 18 załóg.

Klasa 2 to napędzane na jedną oś samochody z silnikami o pojemności pow.1600 ccm. Zgłoszono w niej 17 załóg, wśród nich Piotra Ilnickiego z pilotką Kamilą Klaczańską ( Peugeot 208 Rally 4), wyścigowego wicemistrza Europy w Gr 5 FIA EHC, pojawią się tu także rajdowy weteran Michał Streer ( pilotka Karolina SzulęckaStreer, Peugeot 208 Rally 4) i Filip Stopa z Rafałem Ślęczką ( BMW M3 E 36).

W Klasie 1 rywalizować będą samochody z silnikami wolnossącymi do 1600 ccm i doładowanymi do 1067 ccm), do piątkowego Badania Kontrolnego powinno przystąpić 7 załóg, wśród nich Mateusz Gołek ( Ford Fiesta, pilot Michał Jurgała) czy mistrzowie GSMP Paweł Sanecki ( pilot Patryk Kielar Peugeot 208 R 2) i Konrad Strzeżysz ( pilotka Olga Gulińska, Peugeot 208). Podczas Memoriału Marcin Szeja porzuca pilotowanie swojego brata, z którym startuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, i zasiądzie na prawym fotelu Peugeota 208 kierowanego przez Rafała Kręciocha, który w wielickim rajdzie wystartuje po raz ósmy.

Siedem załóg rywalizować będzie w klasyfikacji historycznej, wśród nich ciekawy pojedynek stoczą Grzegorz Olchawski ( pilot Jakub Wróbel, Audi Quattro S 1) i pilotowany przez Przemysława Baryłę Mariusz Polak ( Audi 80 B2 CoupeQuattro). Atrakcją dla kibiców będą na pewno przejazdy Fordów Escort i Sierra Cosworth, replik aut Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Gościem specjalnym PLATINUM 7. Rajdy Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie telewizyjna gwiazda programów poświęconych tuningowi Grzegorz Collins, z którym kibice będą mogli się spotkać w piątek 24 marca od godz. 17:00 w wielickiej Mediatece.

Wyniki Memoriału będzie można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie zawodów www.superos.pl i na www.wyniki-online.pl, niedzielne przejazdy odcinka Solne Miasto transmitowane będą na żywo w internecie ( na profilu Facebook Automobilklubu Krakowskiego i na stronie zawodów), ostatni przejazd OS Solne Miasto będzie także transmitowany na antenie Motowizji.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022