.
Opublikowano: 2019-10-01

45-latek zatrzymany z amfetaminą na parkingu dużego sklepu w centrum Wieliczki29 września, wieliccy kryminalni, w wyniku działań operacyjnych, ustalili, że mężczyzna znajdujący się na parkingu przed jednym z pawilonów handlowych, może posiadać przy sobie narkotyki. Rzeczywiście, przy mężczyźnie znaleziono ponad 14 gramów amfetaminy.


Aby sprawdzić czy 45-latek nie posiada większych ilości środków odurzających policjanci postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tutaj zabezpieczono kolejne 30 gramów amfetaminy. Podczas czynności wykonywanych w mieszkaniu obecny był 33- letni brat właściciela lokum. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez wielicki Sąd Rejonowy, do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 45-latkowi w trakcie przesłuchania, przestawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Wieliczce, wobec zatrzymanego, zastosował policyjny dozór.

KPP w Wieliczce   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022