.
Opublikowano: 2024-04-29

5 pomysłów na Majówkę w WieliczceWielkimi krokami zbliża się Majówka! Z utęsknieniem na nią czekamy i trzymamy kciuki za słoneczną wiosenną pogodę. Jak spędzić wolny czas? Najlepiej w Kopalni Soli „Wieliczka”.


1. Zwiedzanie – niezapomnianych wrażeń dostarcza Trasa Górnicza. To szlak dla osób lubiących wyzwania i niespodzianki. Wędrówka po kopalni rozpoczyna się w szybie Regis od szkolenia i pobrania górniczego sprzętu. Turyści zostają oddani pod opiekę doświadczonemu przodowemu, który uczy ich górniczego fachu. Kolejne zadania krok po kroku odsłaniają przed gośćmi kopalnianą codzienność – zarówno tę sprzed wieków, jak i współczesną. Na Trasę Górniczą można wybrać się rodzinnie, należy jednak pamiętać, że najmłodsi turyści muszą mieć ukończone 10 lat.

2. Spacer – to bodaj najprostsza forma rekreacji, a jaka skuteczna! Znajdujący się w sercu Wieliczki Park św. Kingi oferuje wiosenną zieleń, alejki z miejscami do odpoczynku, malowniczy staw. Założony w XIX wieku zachował urok parków angielskich, w których nie ceni się sztucznej symetrii, lecz autentyczność widoków.

3. Relaks – na skraju Parku św. Kingi znajduje się tężnia solankowa. Wzniesiona z drewna i tarniny przypomina warowny zamek. Ta bajkowa architektura szczególnie podoba się dzieciom. Z wysokości murów oraz wieży rozciąga się ładna panorama na najbliższą okolicę. Wizyta w tężni to okazja, żeby pooddychać powietrzem podobnym do morskiej bryzy. Solankowe inhalacje są najskuteczniejsze w ciepłe słoneczne dni.

4. Pizza – spacer po parku czy wizyta w tężni wzmagają apetyt! Na tę prawdziwie włoską i przepyszną zaprasza Bistro Posolone. W sąsiedztwie szybu Daniłowicza skosztujemy pizzy pieczonej według oryginalnej receptury, z mąki caputo, z kanonicznymi dodatkami takimi jak mozzarella, szynka, salami, oliwki, tuńczyk. Klasyczna margherita czy pizza wegetariańska – każdy wariant smakuje wyśmienicie. Bistro serwuje również burgery, makarony, sałatki.

5. Słodkości – waniliowy, czekoladowy bądź jagodowy crème brûlée, krem cytrynowy z kruszonką i kawiorem truskawkowym albo lody z bitą śmietaną i posypką cukierkową… Jak oprzeć się takiej pokusie? Desery w Restauracji Grand Sal podbijają serca nie tylko najmłodszych smakoszy. Wiosna zachęca, by rozsiąść się wygodnie przy stoliku na tarasie i delektować wybitnym smakiem potraw i deserów przygotowywanych przez mistrzów sztuki kulinarnej. Na dzieci czeka w Restauracji Grand Sal specjalne menu.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022