carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-02

#5 Przegląd Tygodnia: 24.02 – 02.03


Piąty przegląd tygodnia czas rozpocząć. Jak w każdą niedzielą zapraszamy do lektury każdego, kto nie miał okazji zaglądnąć na nasze strony w ciągu tygodnia.

fot. materiały WieliczkaCity.pl

W minionych siedmiu dniach, podobnie jak zawsze działo się w Wieliczce i okolicy dość sporo, zapraszamy więc do podsumowaniu ostatniego tygodnia w piątym już przeglądzie tygodnia WieliczkaCity.pl


Poniedziałek 24.02.2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy od informacji o zatrzymanych przez policjantów w Gdowie złodziei , którzy kradli dosłownie wszystko co wpadło im w ręce. Tego dnia wspomnieliśmy również o kolejnym spotkaniu z cyklu Mamma Mia, podczas którego zostanie poruszony temat wad postawy u dzieci.

Wtorek 25.02.2014 r.

We wtorek pisaliśmy o serii spotkań z cyklu Filmowe Poddasze, które znów odbywa się w wielickiej bibliotece. Tego dnia pisaliśmy również o podsumowaniu 2013 roku jakiego dokonała wielicka Straż Pożarna podczas spotkania w Solnym Mieście. Zamieściliśmy również relację z kolejnego spotkania w Mieście Kobiet – tym razem była mowa o zdrowym kręgosłupie.

Środa 26.02.2014 r.

We środę, pisaliśmy o nowej, plenerowej wystawie rzeźb w Wieliczce, jakie tego dnia pojawiły się na jednym z wielickich skwerów. Wspomnieliśmy również o Przeglądzie Potraw Karnawałowych, jaki odbył się w Janowicach.

Czwartek 27.02.2014 r.

Dzień rozpoczęliśmy od informacji o zbliżającym się kolejnym spotkaniu podróżniczym, jakie ma się odbyć w wielickiej bibliotece. Pisaliśmy również kolejny raz o 4 Memoriale Kuliga i Bublewicza dla amatorów. Wspomnieliśmy również o utrudnieniach na ulicy Dembowskiego w związku z budową kanalizacji. We czwartek nie mogło również zabraknąć kolejnej aktualizacji w naszych działach „Na Luzie” oraz „Mistrzowie parkowania”.


Piątek 28.02.2014 r.

W piątek zamieściliśmy relacje z kolejnego spotkania „Z Historią w Kadrze”, jakie obyło się w wielickim CKiT. Tym razem rozmawiano o Brygadzie Świętokrzyskiej. Tego dnia pisaliśmy również o Imprezie towarzyszącej Turnieju gier komputerowych w Niepołomicach, a mianowicie o wystawie dawnych gier i komputerów.


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza