.


leroymerlin

Opublikowano: 2023-03-31

5 zalet tężni solankowej21 marca w kalendarzu zagościła wiosna. Z aurą bywa jeszcze różnie, niemniej słońce coraz śmielej wygląda zza chmur i zachęca do spacerów. Dobrym i zdrowym kierunkiem wiosennych przechadzek jest tężnia solankowa Kopalni Soli „Wieliczka”. Słone inhalacje to same zalety.


1. Zdrowie. Pobyt w tężni wspomaga leczenie schorzeń dróg oddechowych, łagodzi objawy alergii, astmy oskrzelowej czy POChP. Inhalacje solankowe działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, stymulują błonę śluzową od samooczyszczania.

2. Profilaktyka. Wokół tężni solankowej tworzy się dobroczynny mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Półgodzinny spacer połączony z inhalacją to niewątpliwa ulga dla płuc i odpoczynek od zanieczyszczonego miejskiego powietrza.

3. Relaks. Niespieszny spacer alejkami lub po tarninowych murach, widok z ponad 20-metrowej wieży, wreszcie spokojny świadomy oddech – wizyta w tężni przynosi ukojenie w zabieganej codzienności.

4. Atrakcja. Niezwykła architektura tężni czyni zeń interesujący cel rodzinnych spacerów. Dzieci będą zachwycone wyprawą do drewnianego „zamczyska”. Starczy szczypta wyobraźni, by tężnia, niczym magiczny wehikuł, przeniosła najmłodszych wprost do świata rycerzy i smoków.

5. Dostępność. Tężnia solankowa znajduje się na skraju Parku św. Kingi. W marcu jest otwarta w godzinach 9:00-17:00, a od kwietnia dłużej, bo do 18:00. Wszelkie szczegółowe informacje: https://www.kopalnia.pl/turysta-indywidualny/teznia-solankowa


   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022