.Opublikowano: 2022-06-03

50 kg pocisk lotniczy z czasów II wojny światowej znaleziono w centrum WieliczkiDziś, tj. 3 czerwca około godziny 12:00 w centrum Wieliczki, a konkretnie przy ulicy Szpunara, gdzie trwają prace budowlane przy rozbudowie wielickiego ośrodka zdrowia, pracownicy wykopali niewybuch.


Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, st. asp. Paweł Tomasik - wykopany przez pracowników budowy pocisk lotniczy z okresu II wojny światowej miał około 80 cm długości i ważył około 50 kg. Zarówno z ośrodka zdrowia jak i znajdującego się tuż obok, starostwa powiatowego ewakuowano w sumie około 450 osób. Na miejsce wezwano patrol saperski. Około godziny 14:00 pocisk został przetransportowany w bezpieczne miejsce. W działaniach oprócz saperów brała udział policja z KPP w Wieliczce, strażacy z PSP Wieliczka oraz Straż Miejska.

50 kg pocisk lotniczy z czasów II wojny światowej znaleziono w centrum Wieliczki - zobacz zdjęcia


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021