hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-05

54-latek z Biskupic prowadził samochód mając ponad 2,5 promila. Zatrzymał go policjant po służbie.Policjant z Komisariatu Policji II w Krakowie po służbie interweniował wobec nietrzeźwego kierowcy, który miał ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz 54-letni mieszkaniec gminy Biskupice musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat .


W miniony piątek (1.10.br.), będący w czasie wolnym od służby policjant Komisariatu Policji II w Krakowie, jadąc drogą krajową 94 zwrócił uwagę na audi jadące przed nim całą szerokością jezdni. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Funkcjonariusz postanowił go zatrzymać a równocześnie swoje podejrzenia przekazał dyżurnemu wielickiej jednostki. Tymczasem kierujący audi skręcił w kierunku miejscowości Przebieczany. Policjant pojechał za nim. Gdy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 966 kierowca zwolnił z uwagi na zator drogowy, policjant wysiadł ze swojego samochodu, podbiegł do audi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zatrzymał kierowcę. Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z Komisariatu Policji w Gdowie potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało u 54-letniego kierowcy audi ponad 2,5 promila, a po sprawdzeniu danych kierującego okazało się, że nie on posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Policja Małopolska   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021