.
Opublikowano: 2023-04-05

55 strażaków walczyło 1 maja z pożarem domów w Wieliczce1 maja br. około godziny 12:00 PSP w Wieliczce otrzymała zgłoszenie o ogniu który objął poddasze domu w Wieliczce. Na miejsce dyżury zadysponował 3 zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Wieliczce oraz OSP z ternu gminy Wieliczka.


Gdy strażacy dotarli na miejsce pożar był w pełni rozwinięty, dodatkowo ogień przemieścił się na przylegający drugi dom. Mieszkańcy opuścili budynki jeszcze przed przybyciem służb. Jedna z osób doznała poparzeń ręki, strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazali załodze ZRM, który przybył na miejsce. Na miejsce zadysponowano kolejne siły z gminy Wieliczka oraz Niepołomice.

Jak informuje PSP w Wieliczce: Z uwagi na duże zadymienie w obrębie prowadzonych działań koniecznym było stosowanie przez strażaków sprzętu ochrony układu oddechowego. Po raz kolejny sprawdziła się przyczepka z agregatem do napełniania butli powietrznych będąca na wyposażeniu OSP Wieliczka. Na miejsce zdarzenia koniecznym było również zadysponowanie drabiny mechanicznej w celu poprawy skuteczności działań ratowniczo-gaśniczych. W działaniach, które trwały blisko 4 godziny zaangażowanych było 55 strażaków – 12 zastępów. Dodatkowo na miejscu zdarzenia swoje czynności prowadziła Policja, ZRM, Pogotowie Gazowe, Straż Miejska, pracownicy MGOPS oraz ZGK w Wieliczce.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022