carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-06-03

7. Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych 2015


 "Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych", jest cykliczną imprezą, prezentującą niezwykłe kolekcje, pasje i hobby , która w tym roku odbędzie się już po raz siódmy.

 
Wystawa ma na celu promowanie kolekcjonerstwa i wszelkich pasji, jako sposobu na spędzanie czasu wolnego, a czasem i sposobu na życie. Eksponowane kolekcje są różnorodne, dzięki czemu wystawa jest niezwykle barwna i interesująca. W Festiwalu biorą także udział całe grupy pasjonatów: sztuk walk, zespoły muzyczne, grupy taneczne. W tym roku Festiwal Ludzi Pozytywnie zakręconych odbędzie się w 14 czerwca w godzinach 10:00 - 15:00 jak zwykle na Zamku Żupnym w Wieliczce

W programie:

- prezentacja kolekcji m.in. trofea sportowe mistrza świata psich zaprzęgów, Nysy milicyjne, nakrycia głowy, polskie orły czapkowe, pamiątki związane z Elvisem Presleyem, militaria i strzelectwo, zabytkowe gramofony, carving z owoców i warzyw, wyjątkowy pojazd elektryczny, przedmioty z bakelitu, motocykle: ścigacze, trialowe, modelarstwo, bilety, pamiątki związane z koleją, owady, muszle, minerały, wycinanki, kapsle, obrazy :akwarele, haftowane, z recyklingu;

- rekonstrukcje historyczne - z życia plemion VIII-XI w.

- mundury policji państwowej.

Dodatkową atrakcją będzie : Przesłanie meldunku gołębiem pocztowym !

 POKAZY : od godz.12:00

- Sztuk Walki Kung Fu
- Tradycyjnej Szermierki Japońskiej
- Historycznej Szermierki Europejskiej
- Judo

 PREZENTACJE :
- „ Muzyka, foto, Wieliczka” Ignacy Kowalewski” godz. 13:00

- „Czar i egzotyka orientu, polskie ślady na bliskim wschodzie”
Władysław Grodecki godz. 14:00

Uczestnikami będą także najmłodsi, uczniowie ,którzy zaprezentują swoje kolekcje i pasje.


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022