carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-16

#7 Przegląd Tygodnia: 10.03 – 16.03


Kolejna niedziela i kolejny przegląd minionego tygodnia. W jednym miejscu znajdziesz to, o czym pisaliśmy przez ostatnie siedem dni. Krótko mówiąc zapraszamy na siódmy przegląd tygodnia na WieliczkaCity.pl – bądź na bieżąco.

fot. materiały WieliczkaCity.pl


Poniedziałek 10.03.2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy od mało przyjemnej informacji, a mianowicie o zaatakowaniu nożem mężczyzny w jednym z wielickich domów. Zamieściliśmy również relację z Dnia Kobiet w Chorągwicy jak i również informowaliśmy o nagrodzie dla wielickiej biblioteki. Pojawił się również nowy numer Pulsu Wieliczki, o czym również wspomnieliśmy naszych stronach.

Wtorek 11.03.2014 r.

We wtorek publikowaliśmy relację z dwóch wydarzeń kulturalnych jakie odbyły się w CKiT w Wieliczce. Pierwszą z nim była relacja z kolejnego spotkania Ilustrowanej Muzyka Historii Rocka, druga dotyczyła spektaklu „Wielogłos” w wykonaniu grupy teatralnej „ProjekT”. W tym dniu pisaliśmy również o kolejnej edycji akcji „Weź paragon”, która niedawno się zakończyła skąd można było się dowiedzieć jak wypadł nasz powiat na tle innych. Wspomnieliśmy również o zebraniu sprawozdawczym Jednostek OSP z gminy Wieliczka.

Środa 12.03.2014 r.

Ten dzień rozpoczęliśmy od informacji zatytułowanej „Witraż Tiffaniego” – było to spotkanie w ramach warsztatów „Z tradycją w nowoczesność”. Pisaliśmy również o Wielickim Uniwersytecie Dziecięcym – tym razem tematem głównym był układ pokarmowy. Tego dnia można było u nas również przeczytać o sukcesach wielickich zawodników na Mistrzostwach Polski Południowej w Karate Kyokushin.

Czwartek 13.03.2014 r.

Pojawiła się u nas relacja z kolejnego spotkania z cyklu Aktywni z Pasją, podczas którego tematem głównym była Białoruś. W ostatnim okresie w naszym rejonie dochodzi niestety do częstych pożarów traw, więc tego tematu również nie mogło u nas zabraknąć. Zamieściliśmy również informacje o możliwości uzyskania pomocy finansowej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Wielicka Wieś”, która pomaga w składaniu wniosków. Pisaliśmy również o pomiarze cząstek stałych w wielickim powietrzu, jaki został u nas dokonany. Również tego dnia uzupełniliśmy naszą bazę wielickich „mistrzów parkowania” – tym razem mistrz parkowania ujawnił się na osiedlu Sienkiewicza.

Piątek 14.03.2014 r.

Piątek rozpoczęliśmy od informacji o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Wieliczce startuje również nowy projekt „Akademia Młodego Rycerza”, każdy młody człowiek, który jest zafascynowany średniowieczem powinien zainteresować się tą nową inicjatywą wielickiego Centrum Kultury i Turystyki. Natomiast fani sportów motoryzacyjnych w szczególności rajdów powinna zainteresować aukcja charytatywna dzięki której można zostać pilotem Rafała Ślęczki podczas 8 Memoriału, który odbędzie się w Wieliczce już w przyszłym tygodniu. Na koniec dnia pisaliśmy o 59. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a konkretnie o jego gminnych eliminacjach, jakie odbyły się w Wieliczce.

Sobota 15.03.2014 r.

W sobotę pisaliśmy o możliwości wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach i kursach zawodowych dla absolwentów w ramach projektu „Bezrobocie? To nie dla mnie!”. Tego dnia uzupełniliśmy nasz dział „Na Luzie” o kolejne ciekawe zdjęcie. W sobotę informowaliśmy również o występie kabaretu, Neo-Nówka, który odbędzie się już 10 kwietnia w Wieliczce. Uwaga mamy kilka bezpłatnych zaproszeń do rozdania na występ kabaretu Neo-Nowka w Wieliczce – wkrótce szczegóły.

Niedziela 16.03.2014 r.

Pojawiła się u nas informacja o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Raciborsko. Nie mogło również jak w każdą niedzielę zabraknąć przeglądu tygodnia :)

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021