hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-08-06

76. Tour de Pologne w Wieliczce - zobacz które ulice będą zamknięteW Wieliczce, a konkretnie przed Kopalnią Soli "Wieliczka", kolarze pojawią się 7 sierpnia.


07.08 ETAP 5 – KOPALNIA SOLI „WIELICZKA” - BIELSKO-BIAŁA / 154 KM

Interwałowy, górski etap z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i skieruje się na zachód. Po drodze kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda.

O godz. 12.40 odbędzie się start honorowy. Pięć minut później po wyjeździe z Wieliczki w kierunku na Myślenice w miejscowości Siercza nastąpi start ostry. Później peleton skieruje się na zachód w kierunku Beskidów.

Zamknięcie trasy na terenie powiatu wielickiego przewidziane jest w godz. 12:20 – 13:00.

Całkowicie z ruchu zostanie wyłączona ul. Daniłowicza przy Kopalni Soli w Wieliczce w godz. 10:30 – 12:45 – tam odbędzie się start honorowy zawodników jak również poprzedzający przejazd kolumny reklamowej.

W związku z utrudnieniami zalecany jest objazd dla kierujących jadących od Krakowa w kierunku Dobczyc/Myślenic, drogą wojewódzką nr 964 ulicami Wieliczki: ul. Piłsudskiego, Narutowicza, Asnyka , Rożnowa dalej kierunek Dobczyce lub drogą krajową nr 94g a następnie skręt w ul. Niepołomską, rondo ul. Asnyka/Piłsudskiego dalej kierunek Rożnowa, Dobczyce.
   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza