.


Opublikowano: 2020-02-28

7R Solna Wieliczka v.s. ENEA Energetyk PoznańOstatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.


Do Solnego Miasta przyjeżdża aktualnie trzecia drużyna rozgrywek – ENEA Energetyk Poznań. Zespól bardzo dobrze nam znany i równie miło wspominany, w końcu gdy rozgrywaliśmy nasz dotychczas najlepszy (brązowy) sezon, to właśnie z drużyną z Poznania walczyliśmy dosłownie „na noże” o to, aby na naszych szyjach zawisnął brązowy medal Mistrzostw 1 Ligi Siatkówki Kobiet!

Spotkania z poznaniankami zawsze należały do tych z poziomu „wysokiej półki”, wszak rozegranie w dotychczasowych sezonach, aż 8 meczów, na które złożyło się 35 setów robi ogromne wrażenie i zapowiada bardzo ciekawe starcie również teraz.

Pierwszy mecz tego sezonu pomiędzy obydwiema drużynami zakończył się wygraną Energetyka, ale samo spotkanie trzymało w napięciu przez cały czas. Poznanianki wyszły z niego obronną ręką wygrywając 3:1, ale w czterech setach podział „małych punktów” rozłożył się na wynik 98:85 dla gospodyń tamtego spotkania

Dodatkowo zarówno my jak i zespól z Poznania mamy delikatnie smutne miny, a to wszystko jest spowodowane przez… UNI Opole – pogromcę zarówno naszych Tygrysic w ostatniej kolejce, jak i poznanianek w jeszcze wcześniejszym weekendzie ligowym. Fakt ten na pewno sprawi, że jedna jak i druga drużyna będzie chciała dopisać do swojego dorobku punktowego kolejne ligowe punkty.

Ponadto spoglądając w ligową tabelę, oraz pozostałe dwie kolejki rundy zasadniczej, można dywagować, iż w ćwierćfinale fazy play-off nasz zespól zmierzy się właśnie z drużyną Energetyka. Jeżeli faktycznie tak się stanie, to na pewno zwycięzca sobotniego meczu będzie mógł śmiało mówić o delikatnej przewadze psychologicznej nad swoim oponentem. Dodatkowo wygrana naszych Tygrysic przed własną publicznością będzie mogła zrekompensować wspomnianą wyżej przegraną w Opolu.

Mecz XXV Kolejki odbędzie się w sobotę 29 lutego, czyli w szczególny, bo „dodatkowy” dzień w roku, który wypada raz na cztery lata. Fakt ten dodatkowo daje sygnał, iż warto przybyć wtedy do hali Solnego Miasta i na własne oczy obejrzeć pojedynek dwóch czołowych drużyn ligi.

Start zaplanowano na godzinę 18:00.

WTS Solna Wieliczka

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022