hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-30

8 lipca podziel się krwią i zbadaj w tężniW czwartek 8 lipca w Kopalni Soli "Wieliczka" odbędzie się 11. odsłona akcji "Podaruj krew, podaruj życie". Krwiodawców zapraszamy w rejon tężni solankowej oraz nadszybia szybu Regis. Ci, którzy 8 lipca wybiorą się do tężni, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych - wstęp do tężni tego dnia to koszt 1 zł.


Przy tężni w godzinach 10:00-16:00 pojawi się krwiobus, w którym krew pobierać będą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Dawcy mogą również udać się do nadszybia szybu Regis. Rozdzielenie akcji między dwa różne miejsca zapewni komfort, a także skróci czas oczekiwania do minimum. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny, zaś w upominku do Kopalni Soli "Wieliczka" bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej.

8 lipca dziedziniec tężni zamieni się w centrum zdrowia. Na stoiskach wewnątrz tężniowych murów będzie można skorzystać z doradztwa fizjoterapeutów (10:00-16:00), porad lekarza pediatry (10:00-13:00), kardiologa (13:00-16:00), a pielęgniarka wszystkim chętnym zbada ciśnienie krwi czy saturację (10:00-16:00). Personel Uzdrowiska Kopalnia Soli "Wieliczka" odpowie na pytania dotyczące pobytów w podziemnych komorach leczniczych, a także rehabilitacji pocovidowej. Co pół godziny od 10:00 do 16:00 fizjoterapeuta zaprosi na ćwiczenia oddechowe.

Tegoroczna akcja krwiodawstwa odbywa się pod hasłem: Pomagam i się badam z Kopalnią Soli "Wieliczka". Zbiórka odbywa się od 2016 roku i jest ona wspólnym przedsięwzięciem kopalni, MK NSZZ "Solidarność" przy kopalni oraz RCKiK. Partnerem akcji jest Fundacja Zdrowia Publicznego. Do tej pory podczas zbiórek krwi udało się zebrać ponad 550 litrów krwi od przeszło 1100 dawców.
   


likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka