carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-24

8. Memoriał - Steinhof i Grzesiński wygrywają - podsumowanie i zdjęcia


W miniony weekend na ulicach Wieliczki odbył się VIII Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Intencją tych zawodów jest uczczenie pamięci dwóch wybitnych rajdowców, którzy wnieśli ogromne zasługi dla polskiego sportu samochodowego.

Najlepsi w 8. Memoriale / fot. UMiG Wieliczka

Prestiżowa impreza zgromadziła rzesze kibiców z całej Polski. Tradycyjnie patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Beata Bublewicz oraz Helena i Jan Kuligowie. Głównym organizatorem, jak co roku, był Automobilklub Krakowski.

Memoriał, poświęcony Januszowi Kuligowi i Marianowi Bublewiczowi, znalazł trwałe miejsce w kalendarzu ważnych wydarzeń Wieliczki. Od 2012 roku stał się wydarzeniem dwudniowym – już w sobotę wieczorem rozgrywany jest wieczorny Prolog o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, przebiegający wśród malowniczych zaułków miasta.

Sobotnie zmagania zakończyły się zwycięstwem Macieja Steinhofa pilotowanego przez Bartłomieja Bobę. Zaledwie 0,4 sekundy zabrakło do zwycięzcy Rafałowi Grzesińskiemu z Mateuszem Tutejem. Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Szepieńcowi z Jarosławem Zawadzkim, którzy pokonali dwie próby Prologu ze stratą 6,88 sekundy do triumfatora sobotniego wyścigu.

W niedzielę 23 marca o godz. 11.00 wystartowali zawodnicy wielickiego SUPER OS (start ostry). Rafał Grzesiński, wygrywając dwa przejazdy niedzielnego odcinka, zagwarantował sobie zwycięstwo w ósmej edycji Memoriału. Andrzej Szepieniec zajął miejsce drugie, ze stratą do zwycięzcy 4.83 sekundy. Brązowy puchar odebrał Marcin Słobodzian, któremu w ostatecznym rozrachunku zabrakło do Grzesińskiego 5.07 sekundy.
Uroczyste rozdanie nagród i wręczenie pucharów dla załóg startujących w Memoriale odbyło się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”. Nagrody wręczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Beata Bublewicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Urszula Rusecka, Prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński, członek Zarządu Automobilklubu Krakowskiego Andrzej Borowiczka, Helena i Jan Kuligowie, a także pomysłodawca, organizator i miłośnik sportu – Andrzej Garycki.

W „Solnym Mieście” od godz. 10.00 do 16.00 można było również podziwiać wystawę samochodów TUNING SHOW.

W tym roku Memoriałowi towarzyszyła także aukcja, której zwycięzca miał niepowtarzalną okazję odbycia przejazdu pokazowego trasą odcinka specjalnego na fotelu pilota w rajdowej Hondzie Civic Vti. Aukcję wygrał Wojciech Rozwadowski, a w pokazowym przejeździe wziął udział jego brat – Krzysztof. Dodatkową nagrodą był zestaw upominków oraz nagranie video z dwóch kamer umieszczonych w samochodzie podczas przejazdu. Środki pieniężne wylicytowane podczas aukcji oraz zebrane do puszek przez wolontariuszy w trakcie trwania Memoriału, przeznaczono na pomoc dla Marka z Raciborska, cierpiącego na nieuleczalną chorobę – zanik mięśni.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów. Pojawiło się około stu dziennikarzy, którzy uważnie śledzili i komentowali sportowe zmagania zawodników.

Już dziś zapraszamy na IX Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbędzie się za rok!

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022