.
Opublikowano: 2018-04-20

8. Wielickie Dyktando. Zapisy: czas start!19 maja 2018 roku o godz. 11:00, w sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego, rozpoczną się zmagania ósmej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka. Lektorem, który wprowadzi uczestników w zawiłości językowe tegorocznego dyktanda będzie Łukasz Szczepanowski - aktor, na co dzień występujący na deskach Teatru Starego oraz Teatru Stu.


Jak co roku, po konkursowych zmaganiach zapraszamy wszystkich uczestników oraz osoby im kibicują cena spotkanie autorskie. W tym roku gościem specjalnym będzie Wojciech Jagielski, dziennikarz, korespondent wojenny, zajmujący się problematyką Afryki, Azji Środkowej i Kaukazu.W tym roku odbyła się premiera jego najnowszej książki „Na wschód od zachodu”. Na spotkanie z Wojciechem Jagielskim obowiązuje wstęp wolny, ale aby wziąć udział w samym konkursie trzeba się zarejestrować.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i zarejestrowania w konkursie:

Regulamin 8. Wielickiego Dyktanda

ZAPISY: 16 kwietnia 2018-14 maja 2018

A) SPOSÓB ZAPISU PRZEZ INTERNET: wypełnij odpowiedni formularz w systemie EVENEA https://8wielickiedyktando.evenea.pl/

B) SPOSOBY ZAPISU ZA POMOCĄ FORMULARZA ZGŁOSZENIA (POBIERZ FORMULARZ):
1) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – ZESKANUJ – WYŚLIJ JAKO ZAŁĄCZNIK na adres dyktando@biblioteka.wieliczka.eu (decyduje data wpłynięcia e-maila)
2) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – WYŚLIJ FAXEM NA NUMER 012 288-23-44 (decyduje data wpłynięcia faxu)
3) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ –WYŚLIJ POCZTĄ TRADYCYJNĄ na adres PiMBP w Wieliczce, ul. Żwirki i Wigury 2, 32-020 Wieliczka (decyduje data dostarczenia listu do biblioteki)
4) WYDRUKUJ – WYPEŁNIJ – PODPISZ – DOSTARCZ do dowolnej biblioteki w gminie Wieliczka lub powiecie wielickim (decyduje data dostarczenia listu do biblioteki)

Więcej informacji: dyktando@biblioteka.wieliczka.eu, 12 278 30 75 wew. 25, Dział Literatury Pięknej, koordynator: Paulina Pieprzyk


   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022