hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-12

88-latka z Pawlikowic odnaleziona po kilku godzinach poszukiwań. Była wychłodzona, trafiła do szpitala. [zdjęcia ]W poniedziałek wieczorem, zaginęła 88-latka z gminy Wieliczka. Kobieta wyszła z domu i nie powróciła. W działania zaangażowani byli policjanci, strażacy oraz grupa ratowniczo poszukiwawcza z Myślenic. W ciągu czterech godzin, starsza pani została odnaleziona przez członków Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Myślenic.


11 października br., do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się mieszkanka Pawlikowic , która zawiadomiła mundurowych o zaginięciu 88-letniej matki. Zaginiona tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, wyszła z domu nie informując o tym fakcie nikogo. Początkowo rodzina na własną rękę próbowała odnaleźć seniorkę jednak gdy to nie przynosiło efektów powiadomiono policję.

Policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w którą oprócz członków rodziny zaangażowani byli także strażacy OSP i PSP oraz Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza z Myślenic. Do działań wykorzystany był również policyjny pies tropiący . Łącznie w działaniach wzięło udział ponad 100 osób. Dzięki bardzo dużej akcji poszukiwawczej kobieta została odnaleziona niespełna cztery godziny od zgłoszenia. Starszą panią odnaleźli członkowie grupy Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej z Myslenic.

Kobieta znajdowała się w zagłębieniu terenu, w kompleksie leśnym położonym prawie 500 m od miejsca zamieszkania. Seniorka była wychłodzona (miała 34,3 st. C) oraz miała uraz lewego biodra. 88-latka została przetransportowana do jednego z krakowskich szpitali.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim służbom, które zaangażowały się w prowadzone poszukiwania.

KPP Wieliczka


88-latka z Pawlikowic odnaleziona po kilku godzinach poszukiwań. Była wychłodzona, trafiła do szpitala. [zdjęcia ] - zobacz zdjęcia   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021