.
Opublikowano: 2024-06-04

9 czerwca zagłosuj na Artura Kozioła do Parlamentu Europejskiego!- „TE WYBORY ZDECYDUJĄ O POKOJU. Stawką wyborów do Europarlamentu jest bezpieczeństwo Polski, naszego regionu, wspólnot lokalnych. Można dyskutować o programach, rozwiązaniach, robić korektę pakietu inicjatyw, czy wspólnej polityki w UE. Nikt jednak nie zaprzeczy, że Polska bez Unii Europejskiej jest w zagrożeniu. Nasza granica z Ukrainą, Białorusią i Rosją to bufor bezpieczeństwa dla nas i całej Unii Europejskiej.


Żeby Polska była silna w Europie – te słowa są powtarzane ostatnio najczęściej. Powtarzane przez wszystkich. Te słowa są prawdą. Przede wszystkim Polska musi być w Europie silna. Polska musi mieć bardzo silną reprezentację w Parlamencie Europejskim. Szanowni państwo, często pytacie dlaczego zdecydowałem się kandydować do Parlamentu Europejskiego. Pomyślałem, że najważniejsze jest to, abyśmy dalej służyli mieszkańcom. Dalej pracowali dla mieszkańców. Znamy się od wielu lat. Tak się złożyło, że przez 18 lat byłem burmistrzem Wieliczki. Postanowiłem wykonać kolejny krok, wykorzystać swoje doświadczenie i to wszystko, czego nauczyłem się od Was. Przede wszystkim szacunku dla mieszkańców. Chciałbym, aby wzmocnione zostały obszary edukacji i gospodarki. Dzisiaj najważniejsze dla mnie jest to, żeby wykorzystać doświadczenie i nie zatrzymywać się. Mieć wpływ na naszą przyszłość pracując w Parlamencie, gdzie będę walczył o to, żebyśmy mogli realizować projekty, które są nam potrzebne.

Artur Kozioł – urodził się w Krakowie, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalista w zarządzaniu usługami społecznymi. Dr nauk społecznych w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2006 – 2024 burmistrz Miasta i Gminy Wieliczki – wprowadził ją na ścieżkę dynamicznego rozwoju.  Współzałożyciel Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski i aktywny działacz na rzecz obrony samorządności.

Współorganizator ŚDM 2016, pomysłodawca utworzenia Strefy Aktywności Gospodarczej w Wieliczce oraz wielu projektów zwiększających poziom życia mieszkańców. Do największych osiągnięć w roli gospodarza gminy zalicza się m.in. rozwój infrastruktury oświatowej, budowę modelowej komunikacji gminnej – rozwiązania podpatrują włodarze innych ośrodków, realne wyrównanie poziomu życia między miastem a wsią dzięki zbudowaniu miejskiej komunikacji, sieci świetlic środowiskowych na wsiach i poprawie infrastruktury drogowej.

Centra działalności sportowej i kulturalnej, takie jak Mediateka czy „Solne Miasto” są dziś niezwykle popularne wśród mieszkańców, których liczba zwiększyła się wyraźnie w całej gminie – dziś niezwykle atrakcyjnym miejscu do życia. Autor pozycji naukowych i współorganizator konferencji międzynarodowych.artykuł partnerski35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022