carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-09-21

Akcja „Cytryna”


W ubiegłym roku w październiku Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Przeprowadzony w kwietniu br. audyt przez zespół certyfikujący ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pozytywnie ocenił działania i podejmowane przez szkołę przedsięwzięcia oraz akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły oraz w jej pobliżu.

W najbliższych dniach Szkoła otrzyma Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Jedną z akcji podejmowanych w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa była akcja pod hasłem „Cytryna”. W miniony piątek dzieci uczestniczyły w kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Działania prowadzone były przy skrzyżowaniu w rejonie szkoły. Akcja miała na celu uświadomienie kierującym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych, zwłaszcza w pobliżu szkoły. Większość z nich doskonale o tych przepisach pamięta. W stosunku do osób naruszających przepisy ruchu drogowego zastosowano działanie wychowawcze – zjedzenie cytryny. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja wpłynie na wzrost świadomości kierujących o istniejących zagrożeniach w pobliżu szkoły, a tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci.
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka