hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2022-09-30

Akcja „Czyste zielone miasta” w WieliczceJuż 1 października 2022 roku akcja „ Czyste, Zielone Miasta” zawita do Wieliczki! Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie „Czyste, Zielone Miasta”, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.


W ramach wydarzenia planujemy sprzątanie terenu Park "Stok pod Baranem" w Wieliczce, gdzie następnie zasadzimy krzewy i drzewa przekazane przez Lasy Państwowe. To jednak nie koniec! Na wszystkich uczestników będzie czekać szereg atrakcji jakie przygotowaliśmy tego dnia: dmuchane miasteczko dla dzieci, animacje, regionalne potrawy, rozstrzygnięcie konkursu Moja Zielona Wieliczka, występ dziecięcej grupy teatralnej z SP w Sygneczowie, Zbiórka elektrośmieci, zakrętek od butelek, warsztaty ekologiczne dla dzieci.

Relację z wydarzenie będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram Program Czysta Polska
Zapraszamy w sobotę 1 października br. do Wieliczki. Zaczynamy o godzinie 11:00 !
Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.


Spotykamy się pod stawem Syberia w parku „Stok pod Baranem” w Wieliczce wejście od ulicy Świętego Sebastiana

Szczegółowy plan wydarzenia:
- 11:00 - rozpoczęcie akcji
- 11-00- akcja sadzenia drzewek
- 11:30- występ dziecięcej grupy teatralnej z SP w Sygneczowie,
- 12:30- rozpoczęcie akcji sprzątania parku Stok pod Baranem
- 13:30- rozstrzygnięcie konkursu Moja Zielona Wieliczka
- 15:00 - planowane zakończenie wydarzenia

Dodatkowe atrakcje:
dmuchane miasteczko oraz animacje i zabawy dla dzieci, eko-quizy, regionalne ekopotrawy, zbiórka elektrośmieci (wymień elektroodpady na rośliny), zbiórka zakrętek od butelek, warsztaty ekologiczne, konsultacje ekodoradców, promocja adopcji psów i kotów, wystawa regionalnych eko produktów.

Relacje z akcji będą dostępne także na naszym fanpage Miasta i Gminy Wieliczka oraz Eko Wieliczka

Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!


UMiG Wieliczka


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022