carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-11-18

Akcja oddawania krwi połączona z rejestracją dawców szpiku w Tomaszkowicach


Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań. W trakcie obchodów organizowane są spotkania i oficjalne uroczystości, na których najbardziej...

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

...Zasłużonym Honorowym Krwiodawcom wręczane są odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadane przez Ministra Zdrowia, Wyróżnienia Polskiego Czerwonego Krzyża „Kryształowe Serce” oraz wiele innych symbolicznych podziękowań. Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się ci, którzy z powodu choroby czy wypadku stali się jej biorcami. Do tej pory nie udało się w żadnym laboratorium wyprodukować substancji zastępującej ten cenny lek, który każdy zdrowy człowiek może przekazać bez szkody dla własnego organizmu.

Krew może oddać każdy, kto ma od 18 do 65 lat, waży powyżej 50 kg, posługuje się językiem polskim, przeszedł pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące: wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz nr PESEL.

W Powiecie Wielickim zwykle podczas Dni HDK organizowane są akcje honorowego oddawania krwi. Ostatnio są one łączone z rejestracją dawców szpiku kostnego. W tym roku taką akcję organizuje najmłodszy Klub w Powiecie Wielickim HDK w Biskupicach.

Serdecznie zapraszam na akcję honorowego oddawania krwi połączoną z rejestracją dawców szpiku kostnego. Akcja zostanie przeprowadzona w dniu 22 listopada 2015 roku (niedziela) w godzinach 9.00 -13.00 w siedzibie Urzędu Gminy Biskupice w Tomaszkowicach 455. Prosimy o rozpropagowanie akcji krwiodawstwa i rejestracji dawców szpiku kostnego wśród najbliższych i przekonanie ich do udziału w akcji. Więcej informacji: www.krwiodawstwo.ugu.pl.

Z poważaniem
Marek Kot Prezes Klubu HDK w Biskupicach


Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Wieliczce zaprasza na doroczne UROCZYSTE SPOTKANIE przedstawicieli Klubów HDK w dniu 19 listopada (czwartek) 2015 roku w auli Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce , Rynek Górny 6 godz. 13.30 – 15.00.
Henryk Uhryński, Prezes Zarządu OR w Wieliczce

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka