carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-13

AKTYWNI Z PASJĄ: Kierunek Wschód - relacja


Podczas marcowego spotkania z cyklu AKTYWNI Z PASJĄ wybraliśmy się w fascynującą podróż po Białorusi.

Podróż po Białorusi / fot. CKiT/Eva Hajduk

Justyna Idzi, absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego, która na co dzień aktywnie działa w Towarzystwie Białoruskim w Krakowie, przybliżyła nam bogatą kulturę naszego wschodniego sąsiada, opowiedziała o współczesnej Białorusi i jej mieszkańcach, a także pokazała mnóstwo kolorowych, często zaskakujących zdjęć, wykonanych podczas pobytu w tym kraju.


.......  Tym samym udało się złamać stereotypy, głoszące iż Białoruś to szary, nieprzyjazny kraj, kojarzący się głównie z problemami politycznymi i niewydolną gospodarką. Z uwagi na wspaniałą kulturę i tradycję, każdy turysta znajdzie tam coś dla siebie.  

Układ pokarmowy w Wielickim Uniwersytecie Dziecięcym

 

AKTYWNI Z PASJĄ: Kierunek Wschód - relacja - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021