carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-01-12

Aleksandra Ziaja z Golkowic wicemistrzynią wśród młodziczek na 79 Mistrzostwach Polski w Lublinie.


To był niezwykły wyścig. Mistrzostwa Polski są w ogóle niezwykłe i zawsze żądzą się swoimi prawami. Ciężko przewidzieć co się zdarzy. Ileż to razy nie wygrywały faworytki. Tutaj czasem się dzieją rzeczy dziwne.

fot. TS Wilga Golkowice sekcja kolarska

Trasa w Lublinie mimo swej prostoty jest nieprzewidywalna. Z sekundy na sekundę wraz z świecącym słońcem zmieniał się jej charakter. Tak było i tym razem.

Ola do wyścigu podeszła ze spokojem. Była dobrze przygotowana i o tym wiedziała. Zadanie było proste – ma pojechać na ile jej w tej chwili forma pozwala, a nie musimy martwić się o wynik. Zmieniliśmy też trochę strategię – Ola miała za zadanie nie wychylać się, tylko pilnować drugiej pozycji. Już kilka wyścigów atakowała zbyt ostro na początku, często prowadząc dużą część wyścigu, a wiozące się na kole koleżanki w chwili kiedy prowadząca traciła wigor, bezlitośnie to wykorzystały.

Po nerwowej awanturze z sędzią…. dobry strat. Już na pierwszym zakręcie jedna z groźnych konkurentek Karolina Kozyra upada. Ola siada na kole niezwykle mocnej w tym sezonie Ewie Miłek. I to był dobry pomysł na sukces.

Za jakiś czas pecha ma również Wiola Furtak, która zalicza wywrotkę i walczy przez chwilę z łańcuchem przez co jej strata robi się nie do odrobienia. Ola nawiązuje współpracę z Ewą. Wymieniają się na prowadzeniu przez co ich duet staje się niedościgniony dla próbującej dołączyć do nich Zuzanny Flis. Na ostatnich metrach oczywiście współpraca zostaje zakończona i każda jedzie na własną rękę. Ola przegrywa o 4 sekundy. Jest druga !!!

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to kolejny krok po drabinie naszej kolarskiej zabawy. Ciężka praca została wynagrodzona. Mimo iż w tym sezonie mamy jeszcze jeden start już teraz zaczynamy odpoczynek i relaks. Tym startem Ola zapewnia sobie również drugie miejsce w Pucharze Polski .

pasieczkin
TS Wilga Golkowice sekcja kolarska

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza