.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-11-18

Amfetaminę, mefedron i ponad 300 tabletek ecstasy znaleźli policjanci podczas nocnej kontroliPolicjanci z komisariatu w Niepołomicach zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierujący volkswagenem i jego pasażer posiadali ukrytą w pojeździe amfetaminę, tabletki ecstasy oraz mefedron. Podejrzani usłyszeli zarzuty - za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Kilka dni temu funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z niepołomickiego komisariatu skontrolowali w godzinach nocnych pojazd, którym kierował 20-letni mężczyzna. Obok siedział 29-letni pasażer. Funkcjonariusze podejrzewali, iż kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. W trakcie kontroli mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia, dodatkowo okazało się że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, w związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a na kierującego nałożyli mandat karny. Podczas interwencji okazało się również, że mężczyźni posiadali w pojeździe narkotyki. Zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Dalsze czynności z zatrzymanymi wykonywali policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego. Okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetaminy - blisko 150 gramów, ecstasy - ponad 330 sztuk tabletek, oraz mefedron. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, że to własność 20-latka, który latka usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności..

KPP Wieliczka   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek