carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-06-03

Apel o pomoc dla wieliczanki Amelki z nowotworowym guzem mózgu


Szansą na ratowanie życia Amelki jest kosztowne leczenie w Monachium, które może wynieść nawet 40 000 EURO. Zwracamy się z prośba do wszystkich LUDZI DOBREJ WOLI o wsparcie finansowe.

Badania histopatologiczne nie pozostawiają złudzeń. Amelka ma złośliwego guza mózgu. Lekarze rozpisali chemię na kolejne dni. Po wycięciu guza Amelka ma uszkodzony nerw w oku, a w związku z tym "diplopię", czyli podwójne widzenie. Do tego dochodzi niedowład prawej strony.  Obecnie Amelka jest poddawana zabiegom chemioterapii, która bardzo wyniszcza organizm, a Amelka jest jeszcze mała i słabiutka. Szansą jest podjęcie leczenia za granicą, gdzie specjalizują się w leczeniu guzów mózgu metodą radioterapii protonowej.Więcej w artykule Katarzyny Blak
w tym miejscuSzczegółowe informacje o pomocy dla Amelki na stronie:

www.PomocDlaAmelki.pl

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza