carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-09-10

Apel Policji. Wieliccy policjanci zatrzymali uzdrowicielkę, która...


Wieliccy policjanci zatrzymali 56-letnią kobietę, która udając uzdrowicielkę okradała starsze i schorowane osoby. Wszystko wskazuje na to, że poszkodowanych może być nawet kilkadziesiąt osób w całej Polsce a pokrzywdzeni mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, ze padli ofiara oszustki. Policjanci apelują o zgłaszanie się kolejnych pokrzywdzonych.

fot. KPP w Wieliczce

W ostatnich miesiącach w różnych miejscowościach Małopolski doszło do nietypowych kradzieży. Ofiarami za każdym razem były osoby starsze i schorowane. Za każdym razem sprawczynią kradzieży była ok. 60- letnia kobieta, która przedstawiała się jako uzdrowicielka. Kobieta ubrana w charakterystyczny jasny, płócienny kapelusz pojawiała się w danej miejscowości, najczęściej na wsi i rozpytywała mieszkańców o osoby starsze samotnie mieszkające, schorowane. Mówiła, że jest z Medjugorie i ma moc uzdrawiania. Kiedy już trafiała do danego domu, gdzie ktoś oczekiwał pomocy rozpoczynała „odprawianie czarów”. Złodziejka zwykle rozpoczynała od modlitwy do świętych obrazów, przelewania wody itp. Następnie, gdy już uśpiła czujność domowników, polecała im przynieść cała gotówkę i kosztowności (srebra, złoto itp.), które następnie zawijała w ręcznik, prześcieradło czy ubrania a następnie chowała w jakimś miejscu w mieszkaniu, do którego nikt nie mógł zaglądać przez kilka miesięcy, a wszystko po to, aby dobra materialne się rozmnożyły….. Oczywiście żadnych pieniędzy tam nie było, bo sprytna złodziejka wychodząc z danego domu zabierała je ze sobą.

W ostatnich dniach wieliccy policjanci zatrzymali podejrzewaną kobietę. Zebrany w prowadzonym postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów.

Z analizy materiałów zebranych przez policjantów wynika, że przestępstwa popełnione przez tę kobietę mogły mieć miejsce na terenie całej Polski. Osób pokrzywdzonych mogą być dziesiątki . Nie wszyscy pokrzywdzeni jednak zdają sobie z tego sprawę, że mieli kontakt nie z uzdrowicielem a zwykłą przestępczynią, czekając, aż schowane pieniądze cudownie rozmnożą się….

Dlatego też Policja apeluje do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod nr tel. /12/ 28 91 211 lub 997

Rysopis sprawczyni:
Kobieta w wieku 56 lat, wzrost 160 cm , ciemnej karnacji, ubrana w charakterystyczny jasny materiałowy kapelusz, w sukienkę lub bluzkę w jasnym kolorze. Za każdym razem miała przy sobie torbę w kolorze łososiowym przewieszoną przez ramię. Kobieta płynnie posługiwała się językiem polskim.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022