carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-12

Autobus 304 nie powróci na starą trasę


Rzecznik krakowskiego Zakładu Infrastruktury Komunalnej i Transportu mówi jasno – nie ma szans na to aby trasa autobusu 304 powróciła na swój pierwotny szlak. Jak mówi Jacek Bartlewicz z ZIKiTu linia trzysta cztery jest niezbędna mieszkańcom Nowego Bieżanowa. 

Do ZIKiTu w Krakowie napływa bardzo wiele listów elektronicznych z prośbami o powrót 304 na starą trasę. Ostatnio gdy w okolicach Nowego Bieżanowa została uruchomiona nowa linia – 522, mogłoby się wydawać, że jest to krok ku temu, aby wielicka linia 304 powróciła do swojej starej trasy. Tak się jednak nie stało i nie stanie. Jacek Bartlewicz z krakowskiego ZIKiTu informuje, że 304 nie jest wyłącznie dla mieszkańców naszego regionu lecz istnieje po to aby zapewnić jak największej liczbie osób satysfakcjonujące ich połączenie komunikacyjne.
 

Poza tym linia 304, która w Krakowie pokrywa się z trasą innych autobusów przyczyniła się do 2,5 mln złotych strat ZIKiTu. Z prognoz wynika, że koszt utrzymania autobusu 304 w bieżącym 2010 roku wyniesie około 4,8 ml złotych. Nasza gmina pokrywa 30% kosztów utrzymania trzysta czwórki, więc pokryje zaledwie 355 tys. zł.
 

Jak również wynika z badań krakowskiego Zakładu Infrastruktury Komunalnej i Transportu czas przejazdu 304 zwiększył się tylko o około 8 minut w godzinach o normalnym natężeniu ruchu. Natomiast w godzinach szczytu przejazd przez Nowy Bieżanów wydłużył według ZIKiTu trasę wielickiego autobusu o około 12 minut.
 Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka