hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-11-13

Autobus D1 wraca do gminy Gdów. Tylko na jak długo?Od 4 listopada autobusy "kolejowe" linii D1 dowożące pasażerów do dworca Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce nie wjeżdżały już na teren Gminy Gdów, a konkretnie do Huciska dokąd wiodła pierwotna trasa.


Stało się tak za sprawą uchwały Rady Gminy, która podczas sesji 26 października nie wyraziła zgody na udzielenie dotacji Województwu Małopolskiemu na funkcjonowanie Autobusowej Linii Dowozowej D1 do Huciska (gmina Gdów). Samorząd województwa zadecydował o skróceniu trasy linii D1 do Dobranowic.

Taka decyzja Rady Gminy oburzyła wielu mieszkańców Huciska oraz innych pobliskich miejscowości, którzy zostali pozbawieni jakiejkolwiek komunikacji. Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Gdów pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, jak się okazało tego typu społeczna akcja przyniosła skutek, bowiem tym razem Rada Gminy zadecydowała, że trzeba dofinansować linię D1. Od 10 listopada Koleje Małopolskie przywróciły kursowanie linii D1 do Huciska w związku z uchwałą Rady Gminy Gdów o dofinansowaniu połączenia Autobusowych Linii Dowozowych.

Niewiadomo tylko na jak długo „kolejowy” autobus powrócił na trasę do Huciska, ponieważ radni zgodzili się dopłacać do tego połączenia tylko do końca roku. Jak będzie od nowego, 2018 roku? Na najbliższej sesji Rady Gminy Gdów, ten temat ma być dalej kontynuowany.   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka