.
Opublikowano: 2023-03-30

„Bajką połączeni” – 2. Rodzinny Dzień Książki DziecięcejMediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – 2.edycję Rodzinnego Dnia Książki Dziecięcej „Bajką połączeni”, które odbędzie się 2 kwietnia 2023 w wielickiej Mediatece, w godzinach od 13:00 do 18:00.


W programie:

- W Krainie Dziecięcej Wyobraźni – widowisko muzyczne w wykonaniu DUO PERFORMANCE. Cudowna podróż po świecie zaczarowanej muzyki z filmów animowanych dla dzieci (godz. 14:00, sala kinowa – wstęp wolny);

- Bibliotektyw – kryminalny quiz dla dzieci(godz. 16:00).
Młodzi detektywi sprawdzą swoją wiedzę z zakresu popularnych serii kryminalnych:Kocia Szajka, Detektyw Pozytywka, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Biuro Detektywistyczne nr 2, Sherlock Holmes dla dzieci. Obowiązują ZAPISY/liczba miejsc ograniczona (Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. (12) 385 88 12, e-mail: dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu);

W magicznym świecie Koniberków – warsztaty z autorką Weroniką Szelęgiewicz (godz. 16:00).  Obowiązują ZAPISY/liczba miejsc ograniczona (Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. (12) 385 88 12, e-mail: dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu);

- Minitargi książki dla dzieci - stoiska wydawnicze z możliwością zakupu nowości książkowych;

- W świecie ilustracji – Pracownia bajkostworów- warsztaty artystyczne;

- „Zostań ilustratorem okładki” - wystawa prac konkursowych dzieci z SP nr 4
w Wieliczce wykonanych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Biblioteka - szkolne centrum kultury";

- Możliwość uczestnictwa w wymiance książek dla dzieci.

Przystanek Justi Cafe to miejsce, do którego serdecznie zapraszamy w czasie trwania naszego magicznego wydarzenia!!! Na uczestników czekać będą bajkowe smakołyki: Przysmak Kominiarczyka, Deser Czerwonego Kapturka czy Eliksir Calineczki!

Dodatkowo dzieci i rodzice będą mogli skorzystać z wielu wspaniałych atrakcji, które sprawią, że ta niedziela z książką będzie wyjątkowym dniem!

Podczas 2. edycji Rodzinnego Dnia Książki Dziecięcej „Bajką połączeni” wypożyczalnie biblioteki będą otwarte od godz. 13:00 do 18.00.

Czekamy na Was!!!

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022