carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-11-08

Bezpieczne rowery


W październiku 2012r. do S.P. im. S.Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim ponownie przybył, w ramach akcji Odblaskowa szkoła, dzielnicowy p. Krzysztof Tułacz. Spotkania uczniów naszej szkoły z dzielnicowym mają już stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń edukacyjnych.

Tym razem pan policjant szczególnie dużo uwagi poświęcił rowerom. Dokonał wnikliwej oceny stanu technicznego uczniowskich pojazdów, sprawdzał m.in. hamulce, oświetlenie. Pan dzielnicowy wyróżnił trzy rowery najlepiej wyposażone tym samym najbezpieczniejsze. Właścicielom niektórych pojazdów jednośladowych dał czas do siedmiu dni na poprawę stanu technicznego i uzupełnienie brakującego wyposażenia. Zapowiedział ponowną kontrolę rowerów. Podczas spotkania z uczniami, posiadaczami karty rowerowej przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z dróg, podkreślał też konieczność posiadania odblasków i konsekwencjach ich braku .Odpowiadał na pytania dotyczące m.in. kiedy i w jakich warunkach rowerzyści mogą korzystać z chodników Zachęcał do noszenia kamizelek odblaskowych, co jest szczególnie istotne podczas krótkich jesiennych dni, często mglistych i deszczowych.


Danielę Wójcicką- Pienschke
Izabela Korbut


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza