carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-10-25

Bezpieczny Senior na Drodze


22 października o godz. 18.30 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się wykład dla słuchaczy Gdowskiego Uniwersytetu III Wieku zorganizowany we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w ramach projektu "Bezpieczny Senior na Drodze".
Spotkanie dla seniorów prowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wielickiej policji. Było to pierwsze tego typu spotkanie w powiecie, którego celem było zwiększenie wiedzy słuchaczy UTW jako świadomych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem pieszych.  Prowadzący wykład st. asp. Adam Gradek głównie położył nacisk na bezpieczeństwo pieszych na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Jak wskazują policyjne statystyki za rok 2012, co drugi pieszy, który zginął na drodze to osoba powyżej 60-tego roku życia.


.......  Wykład spotkał się z żywym zainteresowaniem słuchaczy, nie zabrakło również rozmowy i pytań z sali dotyczących ogólnie pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Wszystkim uczestnikom spotkania policjanci na zakończenie wręczyli odblaski zachęcając jednocześnie do ich noszenia każdego dnia i do propagowania zasad bezpieczeństwa wśród najbliższych a szczególnie najmłodszych członków rodziny.
 

Odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa osób starszych

 

Bezpieczny Senior na Drodze - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021