carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-06-03

Biblioteka na Was czeka!


W bibliotece znajdziesz znacznie więcej niż tylko książki – zachęcają wolontariusze Citi, którzy już 7.06 (sobota) zorganizują akcję promocyjną Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce.


Tego dnia dzieci będą mogły uczestniczyć w zawodach drużyn, które będą odgadywały tytuły utworów literackich dla najmłodszych. Inicjatywa pt. „Biblioteka na Was czeka!”, jest jedną z ponad 160. projektów realizowanych w całej Polsce w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności.

- Biblioteki to nie tylko miejsce zakurzonych książek, ale również miejsca, w których ciekawie można spędzać czas – mówi Dorota Skrzypek, liderka krakowskiego projektu Wolontariatu Pracowniczego Citi. – Właśnie to chcemy pokazać dzieciom z Wieliczki. To również sposób do pobudzenia ciekawości świata i zachęcenia ich do czytania.

Już w najbliższą sobotę, w bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Wieliczce, godzinach od11:00 do 12:30dzieci będą mogły brać udział w wielu atrakcjach. Wolontariusze z myślą o najmłodszych zorganizują grę wkalambury, konkursy z nagrodami oraz warsztaty edukacyjne.


.......  Projekt wolontariuszy Citi Handlowy realizowany w Wieliczce jest jednym ze 160. wydarzeń, które w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności, realizowane będą od maja aż do lipca br. w całej Polsce. Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy został uruchomiony w 2005 roku. Dziś jest jedną z najstarszych i największych tego typu inicjatyw w Jednym z najważniejszych projektów, prowadzonych w jego ramach jest Światowy Dzień Citi dla Społeczności.  

Półsenne mrzonki noblisty na 4. wielickim dyktandzie

 

To ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy Banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach.

Chcesz poznać smak emocji w czytelniczych zmaganiach konkursowych? Chcesz wygrać atrakcyjną nagrodę? Lubisz dobrą zabawę? Jeśli TAK – to zaproszenie jest dla CIEBIE!
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat na drużynowy konkurs BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA. Zmagania polegać będą na odgadywaniu tytułów książek i utworów literackich.

Termin imprezy:
7 czerwca, godz. 11:00
Miejsce imprezy:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce
ul. Żwirki i Wigury 2 /sala na poddaszu/
Zapisy przyjmowane są osobiście w Filii bibliotecznej w Wieliczce, os. Kościuszki 8 lub telefonicznie pod nr 798-793-810. Decyduje kolejność zapisu. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy na dobrą, pełną emocji zabawę!


W 2014 roku Światowy Dzień dla Społeczności jest obchodzony w 95 krajach. Na całym świecie zrealizowanych zostanie 1096 projektów wolontariackich skierowanych do lokalnych społeczności, w których żyją i pracują osoby zatrudnione w Citi.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dorota Szostek - Rustecka, Dyrektor Biura Prasowego Citi Handlowy, tel. (+48 22) 690 10 49,
e-mail: dorota.szostekrustecka@citi.com

Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, tel. 501 128 882, e-mail: krzysztof.kaczmar@kronenberg.org.pl20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021