carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-02-01

Biblioteka przychodzi do człowieka


„Biblioteka przychodzi do człowieka” to akcja prowadzona przez dział dziecięcy naszej biblioteki, mająca na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W ramach realizowanego projektu odwiedzamy lokalne przedszkola zachęcając rodziców do zapisu swoich pociech do biblioteki.


Pomagamy wprowadzić nowych czytelników w magiczny świat książek oraz doradzamy, co i jak czytać. Kolejnym przedszkolem, które odwiedziliśmy 20 stycznia 2011 roku było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieliczce. Przywieziony przez nas „Zagadkowy kapelusz” wprowadził dzieci w świat bajek, a maluchy udowodniły, iż są świetnymi ich znawcami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również książki zabawki, które ze względu na ciekawe wykonanie stanowią atrakcję dla dzieci. Zostaliśmy przyjęci niezwykle ciepło i serdecznie i mamy nadzieję, że współpraca naszych instytucji będzie się dalej rozwijać. Nasz pobyt w przedszkolu zachęcił wielu rodziców do przyprowadzania swoich pociech do naszej biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru oraz wielu atrakcji adresowanych właśnie do przedszkolaków. Mamy nadzieję, że tego typu akcje uświadomią rodzicom, iż nawyk czytania i miłości do książek rodzi się właśnie w dzieciństwie, a naszym zadaniem jest rozbudzić zapał do czytania, które jest przecież kluczem do wiedzy i sprawności umysłu.


Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału w organizowanych przez nas lekcjach bibliotecznych. Propozycje tematów można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce LEKCJE BIBLIOTECZNE. Serdecznie zachęcamy do dalszej współpracy!Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka