hyundai


.
Opublikowano: 2018-02-08

Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.


Dobiegu dołączy także Wieliczka! Zapraszamy do udziału w rodzinnym biegu na dystansie 1963 m. Startujemy 4 marca o godz. 12:00 z Rynku Górnego w Wieliczce i biegniemy specjalnie wyznaczoną trasą do Solnego Miasta. Uczestnicy biegu mogą rejestrować się w godz. 9:30-11:30 w Biurze Zawodów w dniu biegu. Biuro Zawodów będzie znajdować się w okolicach Startu (specjalne pakiety startowe dla pierwszych stu osób).

Bohaterem wielickiego biegu w tym roku jest rtm. Witold Pilecki (1901-1948). Na Mecie wszystkich biegaczy zapraszamy do stworzenia„Mozaiki Wolności” - z 25 wymalowanych własnoręcznie przez uczestników imprezy plansz ułożymy portret rtm. Witolda Pileckiego.

Organizatorem głównym biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a w Wieliczce - Urząd Miasta i Gminy Wieliczka. Koordynatorem akcji wielickiej jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce. Partnerami w realizacji biegu są: "Solne Miasto", Powiat Wielicki, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjon, Niepubliczne Gimnazjum Podstolice, Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wieliczka, Szkoła Podstawowa im. s. E. Podoskiej w Grajowie, Drużyna ZHR „Halit”, Wielicka Drużyna Dziewczęca ZHR „Buczyna”.

Pytania można kierować na adres: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu.

Więcej informacji oraz Regulamin biegu: www.biblioteka.wieliczka.eu. Szukajcie nas także na Facebooku – wydarzenie Bieg Tropem Wilczym w Wieliczce

[AK]

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022