.
Opublikowano: 2023-07-25

Bieg na terenie wielickiej kopalniZ początkiem sierpnia (5.08) przy szybach Mikołaja Daniłowicza i św. Kingi, a także w parku św. Kingi i przy tężni solankowej odbędzie się Bieg Żupny 2023. To druga edycja sportowego wydarzenia, organizowanego przez Fundację Tres Companeros, Kopalnię Soli "Wieliczka" i Powiat wielicki.


Z początkiem sierpnia (5.08) przy szybach Mikołaja Daniłowicza i św. Kingi, a także w parku św. Kingi i przy tężni solankowej odbędzie się Bieg Żupny 2023. To druga edycja sportowego wydarzenia, organizowanego przez Fundację Tres Companeros, Kopalnię Soli "Wieliczka" i Powiat wielicki.

Trasa wyścigu biegnie m.in. parkowymi alejkami i wokół zabytkowych budynków kopalni. Łatwość trasy i różnorodność kategorii sprawia, że uczestniczyć w nim może praktycznie każdy. Zapisy do 4 sierpnia lub do wyczerpania miejsc.

Dla młodszych i starszych

Ubiegłoroczna edycja biegu cieszyła się dużą popularnością. W tym roku - by zachęcić do udziału grupy znajomych i całe rodziny - rozszerzono formułę o dodatkowe kategorie (bieg na 100 m, 200 m i 500 m - w zależności od wieku). Bieg żupny to pomysł na rodzinne spędzenie sierpniowego popołudnia i wieczoru. Obok zawodów na uczestników i kibiców czekać będą dodatkowe atrakcje. Przy szybie Daniłowicza z koncertem wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli "Wieliczka"<https://www.kopalnia.pl/kopalnia-wiedzy/orkiestra-gornicza-kopalni-soli-wieliczka-wczoraj-i-dzis-hiny>, a najmłodszych ucieszy możliwość zabawy na dmuchanych zamkach (16:00-20:00, Park św. Kingi).
Różne kategorie wiekowe

Biegi dla najmłodszych startują o 18:00. Z kolei w biegu na 5 km mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat w dniu poprzedzającym zawody, a młodsi (12-16 lat) za zgodą rodzica i pod jego opieką. Obowiązuje kategoria generalna kobiet i mężczyzn, a zwycięzcy otrzymają okolicznościowe nagrody w trzech kategoriach wiekowych: Fuksy (do 30 lat), Gwarkowie (30-50 lat) i Strzechy (powyżej 50 lat). Osobną kategorię biegu przygotowano dla Pracowników Kopalni Soli "Wieliczka", Powiatu Wielickiego oraz Straży Pożarnej.
Uczestnictwo w biegu musi być poprzedzone zgłoszeniem i wniesieniem opłaty startowej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy, opłaty i szczegóły na stronie: https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/bieg-zupny-2023

Program wydarzenia

BIEG DLA DZIECI:

Start biegu na 100m - godz. 18.00

Start biegu na 200m - godz. 18.15

Start biegu na 500m - godz. 18.30

BIEG GŁÓWNY 5km - godz. 20:00
Bieg na terenie wielickiej kopalni - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022