carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-09-08

Biletomat w Wieliczce – kiedy się pojawi?


Temat zamontowania w Wieliczce biletomatu pojawiał się już wielokrotnie w ciągu ostatnich chociażby kilkunastu miesięcy. Zawsze coś stawało na przeszkodzie, aby Wieliczka otrzymała takie urządzenie, które jest tutaj bardzo potrzebne jak twierdzą sami mieszkańcy. W Niepołomicach automat z biletami jest już od ubiegłego roku. Kiedy urządzenie pojawi się w Wieliczce?

fot. WieliczkaCity.pl

Problemy powiedzmy były dwa, po pierwsze brak postumentu i przyłącza elektrycznego, które to miało zostać przygotowane przez UMiG Wieliczka. Druga sprawa to wyczerpane zapasy automatów z biletami. Nie pozostało więc nic innego jak tylko czekać. Obecnie oczekiwanie mieszkańców na biletomat powinno powoli zmierzać ku końcowi, według zapowiedzi Wieliczka miała przygotować postument oraz przyłącze do końca sierpnia. Natomiast już w tym miesiącu do Krakowa ma dotrzeć 20 nowych automatów, wtedy też jak informuje Piotr Hamarnik z Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie rozpocznie się demontaż i przenoszenie tych starszych, również do Wieliczki.

Tak więc temat montażu w Wieliczce automatu z biletami znów wraca, czekamy czy tym razem zostanie on w końcu zamontowany czy pojawi się jakaś przeszkoda nie do pokonania i znów skończy się tylko na obietnicach. Urządzenie powinno się pojawić na pętli autobusowej na os. Wincentego Pola skąd swój odjazd mają wszystkie autobusy komunikacji miejskiej – 204, 244 oraz 304.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022