carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2017-11-22

Bili i kopali przypadkowego przechodnia w centrum Wieliczki. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.We wtorek 19 listopada 2017 roku wieliccy policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 26 i 50 lat podejrzewane o usiłowanie rozboju oraz pobicie 35-letniego mężczyzny.


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w rejonie placu Kościuszki w Wieliczce. Około godziny 21.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce został powiadomiony o pobiciu mężczyzny. Skierowani na miejsce funkcjonariusze odnaleźli poszkodowanego. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego. W wyniku pobicia 35-latek doznał rozległych obrażeń twarzoczaszki, złamań szczęki i nosa oraz obrażeń w obrębie jamy brzusznej. W stanie ciężkim, zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynikało, że sprawcy zaczepili przypadkowego mężczyznę a następnie bili go rękoma i kopali. Ponadto pobity mężczyzna został przez napastników porażony paralizatorem. Nieprzytomnemu 35- latkowi agresorzy przeszukali kieszenie lecz ze względu brak cennych przedmiotów niczego nie zabrali.

Zabezpieczono nagranie z kamer monitoringu miejskiego obejmującego miejsce zdarzenia. Po dokładnej analizie zapisu nagrania funkcjonariusz straż miejskiej rozpoznał napastników.

Nad ranem 19 listopada br. sprawcy usiłowania rozboju zostali zatrzymani. Podczas przeszukania w domu jednego z nich odnaleziono i zabezpieczono paralizator. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora w dniu 21 listopada 2017 roku Sąd zastosował w stosunku do podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka

   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022