.




Opublikowano: 2021-03-16

Boazeria angielska - klasyczne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach



W architekturze wnętrz można wyróżnić wiele ciekawych stylów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jednym z zabiegów wykorzystywanych przez architektów jest zastosowanie boazerii angielskiej. Jak sama nazwa wskazuje jest to wnętrze w angielskim stylu, które niegdyś było wykorzystywane tylko dla ludzi z wyższych sfer. Współcześnie boazeria ta jest charakterystyczna dla architektury większości angielskich domów. Trzeba jednak najpierw zastanowić się, czy dobrze wkomponuje się we wnętrze naszego mieszkania i czy spełni nasze oczekiwania.


Z czym najlepiej skomponować boazerię angielską?

Boazeria angielska jest bardzo dobrym sposobem na urozmaicenie klasycznych wnętrz. Poprzez ten zabieg nasze ściany nie wydają się tak puste, w szczególności gdy mamy jednolity kolor ścian. Idealnie wpasuje się w jasne, subtelne i ciepłe odcienie farb m.in. szarości, beżu czy nawet bieli, z którą w brew pozorom nie zlewa się, dzięki wyrzeźbionym kształtom. Tapety w przeróżne wzory również będą dobrym rozwiązaniem do boazerii angielskiej, ponieważ stworzą ciekawy, zamierzony kontrast. Spowoduje to urozmaicenie i unowocześnienie pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie dla większości rodzajów i kolorów mebli. Boazeria ta jest odpowiednia do stylowych jak również nowoczesnych mebli. Trzeba również pamiętać o dobraniu najlepiej pasujących paneli podłogowych, które sprawdzą się idealnie. Jasne, ciepłe panele w zestawieniu z boazerią jeszcze bardziej ocieplą nam pomieszczenie, przy czym sprawią, że stanie się ono bardziej przytulne. Do wysoko metrażowych pomieszczeń z dużymi oknami sprawdzi się idealnie jasny kolor boazerii, połączony z pastelową kolorystyką ścian.

Boazeria angielska - jak wpływa na pomieszczenie?

Dzięki swojemu oryginalnemu i wpasowującemu się w prawie wszystko stylowi boazeria angielska jest polecanym i dobrze ocenianym zamysłem wśród projektantów wnętrz. Zasługą tego jest jej nietypowość, która bardzo korzystnie wpływa na pomieszczenie, w którym się znajduje. Boazeria angielska - jak wpływa na pomieszczenie. Zasługą dobrej oceny boazerii jest jej nietypowość, bardzo korzystnie wpływająca na pomieszczenie, w którym się znajduje.

Korzyści posiadania boazerii angielskiej

Boazeria angielska jest idealnym ozdobnym panelem ściennym, który wygląda bardzo ładnie i estetycznie. Dodaje on pomieszczeniu trochę elegancji. Jest stosunkowo nieskomplikowana w użyciu i przy dobrym zaangażowaniu można położyć ją samodzielnie, bez ryzyka uszkodzenia paneli, co jest jej dużym plusem. Występuje ona w wielu wariantach kolorystycznych, wielkościowych i z różnymi wyrzeźbionymi kształtami, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co zaspokoi potrzeby każdego klienta. Dzięki temu, że jest ona wykonana z drewna, ułatwia nam szybkie sprzątanie w razie zabrudzeń, które często w tych miejscach na ścianach występują. Boazeria angielska nie jest częstym i powszechnym zjawiskiem w naszym kraju, co spowoduje, że nasze pomieszczenia będą bardzo oryginalnie się prezentować, na czym często nam zależy.

Podsumowując, wnętrze w angielskim stylu będzie ciekawym i oryginalnym pomysłem. Cechuje się różnymi wariantami, co zadowoli każdego. Najlepszym rozwiązaniem będzie ono dla osób, którym zależy na zaprojektowaniu przytulnego wnętrza, wpływającego korzystnie na samopoczucie i odreagowanie stresujących dni. W dziale Boazeria angielska na Parkiet.pl pracują fachowcy, którzy mogą doradzić nam przy wyborze najlepszej boazerii.

artykuł sponsorowany



   





35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022