.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-10-29

Brak wolnej karetki, więc do Gdowa poleciał śmigłowiec LPRW ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że brakuje wolnego zespołu ratownictwa medycznego. Jest to oczywiście związane z epidemią koronawirusa - chociażby z dłuższym czasem oczekiwania karetek pogotowia przed szpitalami.


Problem ten pojawił się również na terenie powiatu wielickiego. We wtorek 27 października taka sytuacja miała miejsce w Gdowie. Po wezwaniu do nagłego przypadku pogorszenia stanu zdrowia, okazało się, że nie było wolnej karetki. Zdecydowano o wysłaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ostatnich dniach Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (i nie tylko krakowskie) coraz częściej o wsparcie i pomoc prosi LPR – co będzie jak zabraknie i śmigłowców?

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca LPR oraz pomagali załodze śmigłowca w udzielaniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W akcji uczestniczyła również JRG Wieliczka. Po kilkunastu minutach pacjent trafił na pokład śmigłowca i został przetransportowany do szpitala.   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek