carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-05-30

Brązowy medal Edyty Mietły i Emilii Jaworskiej


Znakomicie spisali się zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w badmintonie, które odbyły się w województwie podlaskim w dniach 06.05-08.05.2011r.

Zawody były rozgrywane w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach na 4 kortach /maty badmintonowe/ zgodnie z ogólnopolskim regulaminem współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży systemem pucharowym. Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży po raz pierwszy zakwalifikowało się aż 6 osób z Niepołomic w następujących grach : w grze pojedynczej dziewcząt /Edyta Mietła, Kamila Morawska, Justyna Rachowicz ,Emilia Jaworska/w grze podwójnej dziewcząt /Emilia Jaworska i Edyta Mietła oraz Kamila Morawska z Justyną Rachowicz/ w grze mieszanej /Tomasz Fraś z Kamilą Chytroś/ na co dzień ćwiczący w zajęciach sportowych treningowych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.


Historycznego wydarzenia dokonały w grze podwójnej dziewcząt Emilia Jaworska wraz z Edytą Mietła zdobywając brązowy medal ,najmłodsza para turnieju deblowego dziewcząt rozstawione z numerem 3. W turnieju deblowym startują na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży najlepsze 24 pary/ 8 z listy klasyfikacyjnej + 16 z eliminacji międzywojewódzkich/. W walce o brązowy medal w ćwierćfinale Edyta wraz z Emilią pokonały parę deblową dziewcząt Darię Gujską i Kingę Palonka z UKS Kiko Zamość po ponad godzinnym meczu 2-1/21-17,18-21,21-17/. W półfinale przegrały z dziewczętami z Mazowsza Anna Dębska /Adrianna Tataj z UKSB Milenium Warszawa 2-0 późniejszymi złotymi medalistkami.

Druga para deblowa dziewcząt Justyna Rachowicz i Kamila Morawska również spisała się bardzo dobrze docierając do ćwierćfinału mistrzostw zajmując miejsca 5-8. W walce o medal przegrały z parą Diana Głowacka/Magda Konieczna z UKS Hubal Białystok 2-0/21-16,21-13/ W grze pojedynczej dziewcząt spośród 32 najlepszych singlistek w Polsce /awans uzyskuje 16 z ogólnopolskiej listy klasyfikacyjnej + 16 z eliminacji międzywojewódzkich/ najlepiej zaprezentowały się Justyna Rachowicz oraz Edyta Mietła zajmując miejsca 9-16. Justyna w 1/32 pokonała Aleksandrę Zwierzchowską z Warszawy 2-0/21-17,21-16. W II rundzie nie dała rady zawodniczce z SKB Suwałki Marii Taraszkiewicz ulegając 2-0/21-12,21-17/ Edyta pokonując Katarzynę Słomba z UKSB Volant Mielec 2-0/21-12,21-17/ w następnej rundzie przegrała z Aleksandrą Sadza z UKS 70 Płock 1-2/19-21,21-9,17-21/ Emilia Jaworska oraz Kamila Morawska przegrały w pierwszej rundzie mistrzostw zajmując miejsca 17-32. Emilia uległa Kornelii Marczak z UKS Plesbad Pszczyna 1-2/12-21,21-18,16-21/natomiast Kamila Morawska przegrała z rozstawioną z nr 1 Karoliną Janowską z UKS Hubal Białystok 0-2/11-21,13-21/ W grze mieszanej Tomasz Fraś z Kamilą Chytroś przegrali z parą z Warszawy 2-0 zajmując miejsca 17-24.


Brązowy medal oraz sam start w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to bardzo duże osiągnięcie dla klubu reprezentującego Powiat Wielicki i Gminę Niepołomice. Warto zaznaczyć że ekipa z Niepołomic była najmłodszą drużyną podczas zawodów a poszczególne wyniki zawodników doprowadziły że MKS Spartakus Niepołomice uzyskał w klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży 5 miejsce wśród wszystkich klubów Polski startujących na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie.

Tak wysoka lokata to efekt pracy zawodników na treningach przez ostatnich 5-6 lat, którzy trenują codziennie a co tydzień startują w zawodach ogólnopolskich i wojewódzkich. To także efekt pracy na obozach letnich i zimowych. Wszyscy zawodnicy startujący na Olimpiadzie Młodzieży znajdują się w Kadrze Małopolski a Edyta Mietła od roku w Kadrze Polski Juniorów. Nadmienić trzeba że to drugi taki spektakularny sukces w tym sezonie. Jesienią zawodniczki zdobyły Drużynowe Wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. Trenerem i opiekunem zawodników MKS Spartakus Niepołomice jest Robert Fraś a wsparcia finansowego w największym stopniu udziela Gmina Niepołomice oraz MOS Wieliczka.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022