.

leroymerlin

Opublikowano: 2010-05-29

Brązowy medal Emilii Jaworskiej w Mistrzostwach Polski w Badmintonie

Podczas INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI W BADMINTONIE MŁODZIKÓW /uczniowie szkół podstawowych/, które odbyły się w Suchedniowie zawodniczka MKS SPARTAKUS NIEPOŁOMICE Emilia Jaworska zdobyła brązowy medal.

Emilia na co dzień uczennica niepołomickiej klasy sportowej w badmintonie sprawiła jedną z największych niespodzianek mistrzostw. Jechała na zawody jako 12 zawodniczka listy klasyfikacyjnej.

Mistrzostwa Polski młodzików rozgrywane są tylko w grach pojedynczych. Awans uzyskuje pierwszych 16 zawodniczek z listy ogólnopolskiej sklasyfikowanych na podstawie turniejów krajowych i międzynarodowych w ciągu całego sezonu oraz po dwie osoby z eliminacji wojewódzkich.

Łącznie staruje 48 zawodniczek i 48 zawodników. Turniej rozgrywany jest systemem do dwóch przegranych. Z naszych zawodniczek z listy ogólnopolskiej zakwalifikowała się Emilia Jaworska oraz z eliminacji wojewódzkich Kamila Chytroś.

Emilia Jaworska rozpoczęła mistrzostwa od zwycięstw nad Joanną Głowacką z LUKS Księżyno pokonując ją 2-0/21-16,21-13/ oraz Anną Wiercińską z MDK Płock 2-0/21-17,21-17/. Następnie w ćwierćfinale trafiła na wysoko notowaną przeciwniczkę z Mielca Katarzynę Słomba z którą po nieprawdopodobnym meczu wygrała 2-1/21-16,14-21,21-19/. W półfinale przegrała z późniejszą mistrzynią Polski Zuzanną Glijer z MKS Orlicz Suchedniów./2-0/10-21,15-21/. W późniejszych meczach wygrała z Wiktorią Dąbczyńską z UKS Nike Suchedniów 2-0/21-15,21-11/ O brązowy medal pokonała Nikolę Samson /nr2/ z KS Kolejarz 24 Katowice 2-1/17-21,21-18,21-12/ O srebro przegrała z zawodniczką Podlasia Sylwią Szymańską 2-1/19-21,21-16,21-18/ Kamila Chytroś sklasyfikowana została na miejscu 17-24

Trzecie miejsce to duże osiągnięcie dla Emilii Jaworskiej ćwiczącej na co dzień pod okiem trenera Roberta Frasia. To kolejny medal zawodniczki MKS Spartakus. Przypomnijmy - rok temu Edyta Mietła zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.