hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-16

Brzegi. Taksówkarz groził bronią mężczyźnie, który spacerował z psem.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 55-letniego kierującego, który wdał się w sprzeczkę z pieszym, a następnie groził mu bronią, jak się okazało, gazową.


W niedzielę ( tj. 13.06.br. ) w godzinach porannych, dyżurny wielickiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Brzegi doszło do „ostrej” wymiany zdań pomiędzy mężczyzną spacerującym z psem, a kierującym pojazdem marki Toyota, w trakcie której, kierowca miał grozić przechodniowi pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu broni. Natychmiast na miejsce interwencji zostali skierowani policjanci.

W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że ten spacerował z psem na polnej drodze. Mając słuchawki na uszach i słuchając muzyki nie usłyszał nadjeżdżającego z tyłu samochodu. Kierujący zatrąbił na pieszego i tak wywiązała się dyskusja a następnie awantura, w trackie której kierowca zagroził bronią pieszemu.

Policjanci zaczęli penetrować pobliski teren w poszukiwaniu toyoty. Kiedy kierujący wraz z pasażerką zobaczyli nadjeżdżający radiowóz wyrzucili w krzaki woreczek foliowy z jakimś przedmiotem. Policjanci znaleźli woreczek a w nim pistolet. Okazało się, że to pistolet gazowy załadowany magazynkiem z amunicją (aktualnie sprawdzany jest rodzaj załadowanej amunicji, tj. czy była to amunicja np. alarmowa czy z gazem obezwładniającym).

55-letni mężczyzna (mieszkaniec Krakowa) został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce celem wyjaśnienia sprawy. Zatrzymany mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzuty m.in. kierowania groźby karalnej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


 
Brzegi. Taksówkarz groził bronią mężczyźnie, który spacerował z psem. - zobacz zdjęcia   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka