carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-04-13

Budowa drugiego ronda w ogóle nie ruszy czy tylko mocno się opóźni?


Już od prawie miesiąca trwają prace na skrzyżowaniu "pod ochronką", od jakiegoś czasu z fragmentów ulic został zerwany asfalt. Na pierwszy rzut oka wygląda jak plac budowy, jednak są to dalej prace przygotowawcze.

fot. WieliczkaCity.pl

Budowa ronda w pełnym zakresie na razie w ogóle nie ruszy. Aby tak się stało, trzeba wyburzyć dwa budynki przeznaczone do rozbiórki o czym już miesiąc temu pisaliśmy. Jednak nadal nie można tego zrobić ponieważ lokatorzy nie chcą ich opuścić. Z informacji od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie jakie otrzymaliśmy jeszcze kilka tygodni temu wynikało, że mieszkańcy jednego z budynków przeznaczonych do rozbiórki mieli się wyprowadzić jeszcze pod koniec marca, natomiast drugi budynek miał być opuszczony najpóźniej do 9 kwietnia. Tak się jednak nie stało. Żaden z tych terminów nie został dotrzymany. Dobra wiadomość jest taka, że mieszkańcy jednego z budynków są właśnie w trakcie przeprowadzki. Zła, że mieszkańcy drugiego budynku nadal się nie wyprowadzili i na razie nie zamierzają tego robić. Jak mówi Roman Leśniak z ZDW w Krakowie: "To będzie duży kłopot, bo może poważnie opóźnić realizację zadania i to nie z naszej winy ani Wykonawcy". Zapytaliśmy jaki może być powód tego, że lokatorzy nie chcą wyjść z budynku - "Trudno nam powiedzieć dlaczego mieszkańcy nie wyprowadzają się z tego drugiego domu, być może chodzi o wartość wyceny - więcej będziemy wiedzieli po dokonanej wycenie na zlecenie Wojewody Małopolskiego." Jakie są dalsze procedury jeżeli budynek nie zostanie opuszczony? - "W przepadku nie wyprowadzenia się dalsze procedury to dokonanie egzekucji w administracji, realizowana przez Wojewodę na wniosek ZDW w Krakowie."

Budowa drugiego ronda w ogóle nie ruszy czy tylko mocno się opóźni? - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka