carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-04-13

Budowa drugiego ronda w ogóle nie ruszy czy tylko mocno się opóźni?


Już od prawie miesiąca trwają prace na skrzyżowaniu "pod ochronką", od jakiegoś czasu z fragmentów ulic został zerwany asfalt. Na pierwszy rzut oka wygląda jak plac budowy, jednak są to dalej prace przygotowawcze.

fot. WieliczkaCity.pl

Budowa ronda w pełnym zakresie na razie w ogóle nie ruszy. Aby tak się stało, trzeba wyburzyć dwa budynki przeznaczone do rozbiórki o czym już miesiąc temu pisaliśmy. Jednak nadal nie można tego zrobić ponieważ lokatorzy nie chcą ich opuścić. Z informacji od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie jakie otrzymaliśmy jeszcze kilka tygodni temu wynikało, że mieszkańcy jednego z budynków przeznaczonych do rozbiórki mieli się wyprowadzić jeszcze pod koniec marca, natomiast drugi budynek miał być opuszczony najpóźniej do 9 kwietnia. Tak się jednak nie stało. Żaden z tych terminów nie został dotrzymany. Dobra wiadomość jest taka, że mieszkańcy jednego z budynków są właśnie w trakcie przeprowadzki. Zła, że mieszkańcy drugiego budynku nadal się nie wyprowadzili i na razie nie zamierzają tego robić. Jak mówi Roman Leśniak z ZDW w Krakowie: "To będzie duży kłopot, bo może poważnie opóźnić realizację zadania i to nie z naszej winy ani Wykonawcy". Zapytaliśmy jaki może być powód tego, że lokatorzy nie chcą wyjść z budynku - "Trudno nam powiedzieć dlaczego mieszkańcy nie wyprowadzają się z tego drugiego domu, być może chodzi o wartość wyceny - więcej będziemy wiedzieli po dokonanej wycenie na zlecenie Wojewody Małopolskiego." Jakie są dalsze procedury jeżeli budynek nie zostanie opuszczony? - "W przepadku nie wyprowadzenia się dalsze procedury to dokonanie egzekucji w administracji, realizowana przez Wojewodę na wniosek ZDW w Krakowie."

Budowa drugiego ronda w ogóle nie ruszy czy tylko mocno się opóźni? - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021