carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-10

Budowa kanalizacji w Wieliczce - co nas czeka w najbliższych dniach?


Od kilku tygodni trwają prace na ul. Powstania Warszawskiego i jej krótki odcinek jest jednokierunkowy. Dziś znów nastąpiła mała zmiana. Robotnicy, co jakiś czas zmieniają miejsce pracy, a co za tym idzie z dnia na dzień zmienia się w danym miejscu organizacja ruchu. Postaramy się nieco rozjaśnić tę sytuację – czyli co, gdzie i kiedy będzie robione w najbliższych dniach…

Budowa kanalizacji na ul. Powstania Warszawskiego / fot. WieliczkaCity.pl

Od dnia dzisiejszego tj. 10 lutego prowadzone są prace na ulicy Moniuszki. Ulica została zamknięta w całości. Planowane zakończenie prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej na ul. Moniuszki to środa 19.02.2014 r. Cały czas trwają też prace na ul. Powstania Warszawskiego - planowany termin ich zakończenia to najbliższy piątek 14.02.2014 r.


.......  A co nas czeka od przyszłego poniedziałku – tj. 17 lutego? Planuje się od tego dnia wprowadzenie ruchu wahadłowego na skrzyżowaniu ulicy Dembowskiego i Mickiewicza (na łuku miedzy budynkami Starostwa a Urzędu Gminy). Ruch wahadłowy w tym rejonie odbywał będzie się przez około 4 tygodnie. Na Ulicy Dembowskiego od skrzyżowania z ulicą Daniłowicza do ulicy Mickiewicza wykonane zostaną przyłącza sieci kanalizacyjnej w terminie od 13.02 do 28.03.2014 r.

#2 Przegląd Tygodnia: 03.02 – 09.02

 

Tak długi termin wykonania przyłączy na tym odcinku jest podyktowany koniecznością wcześniejszego wykonania odcinków przewiertowych między studniami. W momencie wprowadzenia ruchu wahadłowego, na wcześniej wspomnianej Powstania Warszawskiego zostanie przywrócony ruch w dwóch kierunkach (na dzień dzisiejszy ruch jednokierunkowy). Natomiast na ulicy Długosza (osiedlowa ulica na os. Sienkiewicza) na dzień dzisiejszy prowadzone są prace związane z wykonaniem przyłączy sieci kanalizacyjnej. W ostatnim tygodniu lutego będzie zamkniętny chodnik dla pieszych, będący połączeniem ulic Długosza z Piłsudskiego. Prace potrwają tam około 2 tygodnie.

Jeśli chodzi o termin realizacji całego projektu, to zostanie on wydłużony ze względu na prace realizowane na ulicy Dembowskiego oraz Powstania Warszawskiego przez firmę INSBUD. INSBUD jest na etapie budowy kolektora deszczowego, którego trasa przebiega przez ulice znajdujące się w zakresie odtworzenia nawierzchni asfaltowej do warstwy ścieralnej przez firmę Skanska. Termin zostanie wydłużony o 2-3 miesiące. Natomiast prace związane z samą budową sieci kanalizacyjnej w mieście zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem i pierwotnym terminem.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021