carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-04

Budowa kanalizacji w Wieliczce – jak idą prace?


Prace związane z budową kanalizacji w Wieliczce trwają już kilka miesięcy. Co prawda już w 2011 roku mieszkańcy Wieliczki mieli okazję przyzwyczaić się do sporych utrudnień i remontów, kiedy to była budowana kanalizacja w centrum miasta i rewitalizowane były główne skwery jednak prace na tak dużym obszarze jak obecnie, nie były chyba jeszcze w Wieliczce przeprowadzane.


Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza, Goliana, Legionów

Prace związane z budową kanalizacji, które spowodowały utrudnienia w ruchu w wielu różnych częściach Wieliczki prowadzone są przez czterech głównych wykonawców, tj. firmy Skanska S.A., Instbud, Hydromel Sp. z o.o. oraz Moduł. Skanska prowadzi prace na ulicach: Dembowskiego, Kosiby, Goliana, Legionów, Sienkiewicza, Piłsudskiego. Instbud odpowiada za prace w ulicach: Bogucka, Narutowicza, Piłsudskiego, Klaśnieńska, Reformacka, Konopnickiej, Siemiradzkiego, Grottgera, Mierżączka, Bukowa, Jodłowa, Świerkowa. Hydromel Sp. z o.o. pracuje w ulicach: Głowackiego, Boża Wola, Górnicza, Górnicza boczna, Łokietka, Sowińskiego. Moduł prowadzi prace w ulicach: Niecała, Willowa, Graniczna, Zielona, Niepołomska.


.......  Jak to często bywa w Wieliczce podczas prowadzenia prac pod ziemią trafiają się „niespodzianki”. I tym razem tak było. Firma Skanska jak do tej pory natrafiła na jedno znalezisko - był to XIX– wieczny kolektor kanalizacyjny w ul. Dembowskiego. Na budowie na bieżąco pracuje archeolog

Jak informuje firma Skanska większość prac została już wykonana (dokładnie 52% zaawansowania robót). 

Rozpoczyna się budowa tężni solankowej

 

Obecnie prace nad kanalizacją toczą się na ulicach: Dembowskiego, Goliana, Aywasa, Sienkiewicza, Wincentego Pola i Asnyka. Zakres projektu obejmuje budowę ok. 20 km sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Wieliczka oraz budowę przepompowni ścieków w rejonie ul. Św. Barbary. Wartość tego zadania to blisko 34 mln zł brutto. Prace powinny chylić się ku końcowi z końcem kwietnia 2014 roku.

Budowa kanalizacji w Wieliczce – jak idą prace? - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021