.


Opublikowano: 2017-01-10

Budują, remontują, przebudowują. Pałac, szyb, hala, itd., odwiedzamy place budowy w Wieliczce. Zobacz zdjęcia.W obecnej chwili w Wieliczce i to w samym centrum miasta mamy kilka placów budowy. Niektóre obiekty są budowane, inne remontowane. Mowa tutaj o nowo powstałym budynku przy ulicy Słowackiego, zniszczonym obiekcie, który straszył turystów przy ulicy Daniłowicza, budynku przy ulicy Asnyka, nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3, nowym szybie przy kopalni, Pałacu Przychockich czy CSK. Zaglądniemy w każde z tych miejsc i pokażemy zdjęcia, jak aktualnie wygląda sytuacja na danym placu budowy.
Budynek w centrum Wieliczki, a konkretnie przy ulicy Słowackiego, wyrósł dość szybko. W ostatnim czasie zniknęło ogrodzenie i możemy zobaczyć jak nowy obiekt, który wpisał się na stałe w krajobraz centrum miasta wygląda. U góry będą mieszkania, na dole zaś najprawdopodobniej lokale handlowe.
Obiekt ten od wielu lat straszył swoim wyglądem nie tylko mieszkańców, ale ze względu na położenie również i turystów przyjeżdżających do naszego miasta. Budynek o którym mowa znajduje się przy ulicy Daniłowicza, naprzeciwko kopalni i tuż przy wejściu na Aleję Jana Pawła II. Obecnie obiekt ten jest w remoncie i zostanie przystosowany do lokalu usługowego o funkcji gastronomicznej – będzie nowa restauracja w Wieliczce?.
Kolejny budynek handlowo usługowy, który dość szybko wyrósł w Wieliczce, a konkretnie przy skrzyżowaniu ulic Asnyka i Sienkiewicza. Prace przy tym obiekcie powoli dobiegają końca.
Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce trwają prace remontowo - budowlane. W lipcu ubiegłego roku nastąpiła rozbiórka sali starej gimnastycznej. Szkoła zyska m.in. boisko wielofunkcyjne i nową salę gimnastyczną o pow. użytkowej 852,50m2 i kubaturze 7 310,9m3. Budowa kompleksu sportowego przy „trójce” będzie kosztowała gminę około 2,850 mln zł. Prace mają się zakończyć planowo w lipcu bieżącego roku. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądała rozbiórka starej stali gimnastycznej to zapraszamy na naszą stronę, a konkretnie tutaj.
Od kilku miesięcy trwa przebudowa XIX-wiecznego szybu Ignacego Paderewskiego, który ma służyć celom turystycznym. Planowo prace mają się zakończyć w połowie przyszłego, 2018 roku. Wiosną przyszłego roku, turyści będą mogli zejść do wielickich podziemi nowym szybem. Szyb „Paderewski” zlokalizowany jest w pobliżu szybu „Daniłowicza”, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Turystycznej, którą odwiedza coraz więcej turystów.
Od jakiegoś czasu trwa przebudowa Pałacu Przychockich znajdującego się przy wielickim rynku, aby dostosować go na potrzeby nowej siedziby Starostwa Powiatowego. Remontem pałacu zajmuje się firma CECHINI z Krynicy Zdroju. Prace powinny się zakończyć w marcu 2018 roku. Zakres prac to m.in. przebudowa i, remont elewacji, dostosowanie pomieszczeń do celów administracyjno-biurowo-usługowych, rozbiórkę Sali gimnastycznej, budowę parkingu czy oświetlenia zewnętrznego.
Już od ponad roku (z małymi przerwami) trwa budowa w Wieliczce Centrum Społeczno Kulturalnego gdzie swoją nową siedzibę będzie miała wielicka biblioteka. Znajdzie się tam również miejsce na kino i sale konferencyjne Budowa rozpoczęła się w we wrześniu 2015 roku. Ostatnio wykonane zostały mury nośne na parterze wraz z otworami okiennymi i drzwiowym, zbrojenie, deskowanie i zalanie stropu nad parterem w części bibliotecznej.


I na tym kończymy przegląd wielickich placów budowy. Wkrótce znów je odwiedzimy i zamieścimy informacje / zdjęcia ukazujące najnowszy stan prac na tych ważniejszych dla Wieliczki inwestycji. Poniżej zamieszczamy jeszcze trochę zdjęć z większości opisywanych powyżej placów budowy.

Budują, remontują, przebudowują. Pałac, szyb, hala, itd., odwiedzamy place budowy w Wieliczce. Zobacz zdjęcia. - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022