hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-11

Burmistrz Artur Kozioł podziękował wielickim policjantom za uratowanie ludzi z płonącego domu9 marca br., w budynku Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, burmistrz Artur Kozioł w obecności Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Mirosława Stracha oraz Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Piotra Motyki, osobiście podziękował policjantom wielickiej komendy st. sierż. Adamowi Wronie i st. post Bartoszowi Kozłowskiemu za uratowanie z płonącego budynku mieszkańców Kokotowa.


Przypomnijmy, do pożaru domu w Kokotowie doszło (30.01.br.) po godz: 20. Oficer dyżurny wielickiej komendy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o palącym się domu skierował policjantów ogniwa patrolowo interwencyjnego, którzy na miejscu pojawili się jako pierwsi. W środku palił się drewniany strop budynku. Starszy posterunkowy Bartosz Kozłowski pomógł w ewakuacji osób znajdujących się wewnątrz budynku, natomiast starszy sierżant Adam Wrona podjął próbę ugaszenia zarzewia ognia. W wyniku czynności podjętych przez policjantów wszystkie osoby zostały bezpiecznie ewakuowane z wnętrza budynku, nie odniosły też obrażeń.

Burmistrz miasta i gminy Wieliczka Artur Kozioł, podziękował policjantom za bohaterską postawę, pogratulował doskonałego wyszkolenia oraz zachowania zimnej krwi w jakże trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Zwrócił uwagę, że bohaterska postawa wielickich policjantów oraz sumienne wykonywanie przez nich obowiązków daje gwarancję bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu.
KPP Wieliczka   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza