carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-06-29

Campus Misericordiae – gigantyczna zachrystia na Dni Młodzieży 2016 w Brzegach rośnie w oczach


29 marca br. w Łagiewnikach Kardynał Stanisław Dziwisz oficjalnie ogłosił zatwierdzone wcześniej przez Watykan miejsca spotkania papieża Franciszka z młodzieżą. 

fot. WieliczkaCity.pl

W naszej gminie będzie to „Campus Misericordiae” tak nazwano teren, na którym odbędzie się czuwanie z Ojcem Świętym 30 lipca i dzień później Msza posłania. Pole Miłosierdzia znajduje się w Brzegach w gminie Wieliczka.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i w Wieliczce potrwają od 26 do 31 lipca 2016 roku. Podczas dwóch ostatnich dni (sobota i niedziela) liczba uczestników, którzy spotkają się na wielickim Campus Misericordiae, liczącym około 260 ha może przekroczyć nawet 2 miliony osób. Chociaż teren ten jest w stanie pomieścić nawet 4-5 mln ludzi.

Przygotowania w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej bo tam właśnie będzie zlokalizowany „Campus” idą pełną parą, teren jest zbrojony (kanalizacja, melioracja, drogi wewnętrzne), a wielka hala licząca 14 tys. metrów kwadratowych rośnie w oczach. Hala ta stanie się zapleczem ołtarza, będzie pełniła rolę gigantycznej zachrystii, która będzie w stanie pomieścić kilkuset księży którzy przybędą na ŚDM 2016 m.in. do naszej gminy. Oprócz zbrojenia wykonany zostanie łącznik drogowy WSAGu z trasą S7. Koszt zarówno łącznika jak i uzbrojenia terenu to 20 mln zł (z czego 13 mln to dofinansowanie unijne). Resztę daje Wieliczka i Kraków. Według planów zakończenie większości owych prac powinno nastąpić przed końcem 2015 roku.

Halę tą buduje firma 7R Logistic, która jest pierwszym inwestorem w Wielkiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Po zakończeniu ŚDM 2016 mają tam powstać kolejne hale, które firma ta będzie wykorzystywała na własne potrzeby.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia jak aktualnie wygląda ta gigantyczna zachrystia.

Campus Misericordiae – gigantyczna zachrystia na Dni Młodzieży 2016 w Brzegach rośnie w oczach - zobacz zdjęcia