.


Opublikowano: 2014-11-05

CHATY PODWIELICKIE - ich czas przedostatni


Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac fotograficznych Aldony Marii Pawłyk. Artystka prezentuje odchodzącą w zapomnienie unikatową architekturę wpisaną w pejzaż Powiatu Wielickiego.

 
Tych chat nie znajdziemy w przewodnikach po okolicy, nie ma ich również na szlaku architektury drewnianej. Nie są fotografowane ani odwiedzane przez turystów. Kiedyś tętniące życiem miejsca, będące schronieniem i całym światem dla wielu rodzin, wypełnione zapachami i gwarem domowników pozostają wciąż w podmiejskiej przestrzeni niczym wytrwali strażnicy minionego czasu. Wystawa w takim kształcie jest możliwa dzięki patronatowi honorowemu Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosty Wielickiego. Wernisaż odbędzie się w Centrum Kultury i Turystyki, 8 listopada, godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

CKiT


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022