hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-05-05

Chcesz schudnąć do lata? To możliwe! Bezpłatne Konsultacje Dietetyczne w Projekt Zdrowie Wieliczka.Ty w nowym bikini w mniejszym rozmiarze. Ty w plażowych spodenkach, nie chowający brzucha pod koszulką. Taki jest plan i jeśli rozpoczniesz kurację dietetyczną teraz, masz szansę zrealizować go w stu procentach. Nie czekaj do ostatniej chwili, łudząc się, że cudowne diety z internetu typu “6 kg w tydzień” zadziałają. Nie da się pójść na skróty, osiągając szybkie i spektakularne efekty. “Dieta cud” nie istnieje i nie ma żadnych cudownych tabletek, które sprawią, że w naszym organizmie zaczną zachodzić pożądane zmiany.


Dieta kojarzona jest głównie z głodówką. W rzeczywistości praktycznie nic nie jemy, miesiące mijają, a efektów brak. Czym to jest spowodowane?

Weronika Wiktor: Jedząc liść sałaty i popijając go filiżanką kawy, jedynym efektem, który osiągniesz, będzie efekt jojo. Dostarczając organizmowi 1000-1200 kalorii sprawiasz, że organizm oszczędza cenne zapasy, czyli przede wszystkim tkankę tłuszczową. Chudniesz z wody i mięśni, ale w momencie, kiedy tylko zaczynasz jeść normalnie, natychmiast odzyskujesz utracone kilogramy, często z nawiązką.

Diety cud też nie działają? Kto z nas nigdy nie był na diecie Dukana czy diecie kopenhaskiej niech pierwszy podniesie rękę…

Weronika Wiktor: Diety tego typu to najłatwiejszy przepis na spowolniony i rozregulowany metabolizm. Mało kto mówi głośno o ich konsekwencjach, natomiast ten kto na takiej diecie był wie, że jest to błędne koło chudnięcia i tycia. Nie ma magicznej recepty, która działa na wszystkich. Jeśliby tak było, nikt z nas nie borykał by się z nadmiarem kilogramów.

Więc co jest potrzebne, żeby skutecznie schudnąć?

Weronika Wiktor: Indywidualne podejście, ocena stanu zdrowia, zlecenie dodatkowych badań, poznania trybu życia Pacjenta. Niezbędna jest wiedza, jakie produkty lubi, a jakich wolałby unikać. Każdy z nas żyje inaczej, każdy boryka się z innymi problemami. Krótko mówiąc: po prostu potrzebna jest współpraca z dietetykiem. Bez ustalenia celu i pracy nad nawykami nie da się osiągnąć trwałych rezultatów.

A jeśli ktoś twierdzi, że nie mam pieniędzy, żeby zdrowo jeść?

Weronika Wiktor: Często mamy błędne przekonanie, że żeby coś było zdrowe musi być bio, organiczne, z wyższej półki, drogie, a tak nie jest. Plan żywieniowy można ułożyć na bazie produktów dostępnych chociażby w Lidlu czy Biedronce. Co więcej, można ułożyć go zgodnie z listą zakupów “zero waste”, aby nie marnować jedzenia i wykorzystywać wszystkie zakupione produkty. W naszym gabinecie dietetycznym dbamy o to, aby tak komponować dietę, żeby nie obciążać budżetu domowego.

Czy zaczynając teraz zdążę schudnąć do lata?

Weronika Wiktor: Oczywiście, że zdążysz. Co więcej, za rok nie będziesz kolejny raz borykał się z tym problemem, czy schudniesz do wakacji, bo dzięki kuracji z dietetykiem utrzymasz uzyskane efekty. Zastanów się, ile razu już próbowałeś? Ile było “od” (od poniedziałku, od Nowego Roku) i ile było “do” (do wakacji, do wiosny, do wesela)? Zapewne masz już dość niepowodzeń, a odchudzanie wydaje Ci się trudniejsze niż przypuszczałeś. Pozwól sobie pomóc i umów się na konsultację.Dlaczego Projekt  Zdrowie?

Weronika Wiktor: Bo podchodzimy do każdego indywidualnie, nie zmuszamy do suplementacji, pomagamy nie tylko Pacjentom z nadmiarem kilogramów, ale też osobom borykającym się z różnymi jednostkami chorobowymi. Praca w gabinecie sprawia mi ogromną radość, prowadzę również warsztaty i wykłady z zakresu zdrowego odżywiania. Umawiając się na spotkanie, niczego nie ryzykujesz, bo pierwsza konsultacja jest bezpłatna. W trakcie spotkania przeprowadzam analizę składu ciała, wykonuję badanie poziomu tkanki tłuszczowej, podaję wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiadam, jak zmienić nawyki żywieniowe. Spróbujesz?


Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefon: 572 290 305 lub za pomocą formularza kontaktowego wieliczka.projektzdrowie.info lub odwiedź nasz profil na fb i umów się przez Messenger https://www.facebook.com/Wieliczka.

PROJEKT ZDROWIE
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNEE-mail: wieliczka@projektzdrowie.info
ul. H. Sienkiewicza 35,
32-020 Wieliczka

Tel. 572 290 305

https://www.facebook.com/ProjektZdrowieWieliczka


 
 
artykuł sponsorowany
 

DIETETYK KLINICZNY mgr Weronika Wiktor
   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021